Potrebuji poradit ohledne pokojove palmy

Od: Datum: 15.11.16 19:51 odpovědí: 4 změna: 16.11.16 15:04
Dobry den,mam doma velkou palmu,ale zacala spatne rust,listy se sklani smerem dolu.Nevim zda to ustrihnout,muzu poslat i foto. Dekuji Tomeckova

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.16 20:13

Větvičky zastřihněte kousek (do 10 cm) od kmínku, znovu obrazí. Konce můžete dát zakořenit a budete mít nové rostliny. A není to palma, ale dracena.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 15.11.16 20:57

To není palma , ale nějaká Dracéna. Nesmí mít moc mokro a chladno. A dá se v krajním případě seříznout. Obroste a ještě z těch chocholek zasazením získáte mladé rostliny. Jen bych to nechala na jaro, nebo předjaří. Dodávám, že jsem nečetla příspěvek nade mnou a rovnou odpovídala. To až teď v opravě. Zajímavá shoda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.16 21:20
avatar

Listy jinak vypadají zdravě. Může být napadená smutnicemi. Larvy okusují mladší kořínky a rostlinu oslabují.Dospělci jsou malé mušky, podobné octovým.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 15:04
avatar

Rostlina vypadá dobře, zdravě, ale já, na rozdíl od ostatních si myslím, že to je Yucca, s ohledem na tvar a růst listů pouze na vrcholových koncích i to jak postranní kmínky vyrůstají z kmínku hlavního i to, že hlavní kmínky jsou zality voskerm.U dracen jsem se s tím nesetkala Yucca čítá kolem 40 druhů z nichž některé mají jiný způsob vývoje. Jako mladé rostou sice ve formě růžic, později však u nich dochází k zasychání spodních listů, jež má za následek postupně se vytvářející kmínek např. Yucca gloriosa.Jaký to máte přesně druh, to neurčím, ale postranní kmínky se ohýbají proto, že jsou již dlouhé a hlavně poměrně slabé.Pokud vám tedy neměknou, to byste musela řešit hned. Jestli se vám její vzhled nelíbí, můžete si ji namnožit, jak radí ostatní, ale ve vegetačním období.Buď zasadit vrcholovou růžici, po zakořenění se začne kmínek vytvářet až zhruba po jednom roce, kdy spodní listy začnou zasychat.U dřevité části se potom dočkáte rašících oček, z nich potom vyrostou nové listy. Pokud byste použila na množení vršky dřevitých řízků, musela byste je zalít štěpařským voskem, jinak z nich očka nevyraší a rostlina zaschne.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.