Juka-prezije to?

Od: Datum: 13.11.16 10:27 odpovědí: 13 změna: 14.11.16 06:58
dobry den, dostala jsem od kamaradky na hlidani juku) ) pres leto byla na schodisti, je tam i ted, ale netopi se tam a nevim jestli ji to nebude vadit? kdyz ji prenesu do bytu, snese tu zmenu teploty? nemam s tim zkusenost a nerada bych ji znicila.vypada zatim dobre...dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 10:30

tak jestli na chodbě nemrzne, tak přežije i tam. Často ji mejí lidé na schodišti v paneláku. No a snese i přenesení do bytu. Je to vcelku nezmar. Jenom pozor na přelití, má raději přísušek

Ohodnoceno: 0x

Od: juka
Datum: 13.11.16 10:33
dekuji...na chodbe nemrzne) a kdyby se ji neco nelibilo, zacne zloutnou nebo tak neco?
Datum: 13.11.16 11:14

tak ono i když se jí bude líbit, tak občas jeden list odspodu zežloutne a uschne. Nebojte, ta opravdu vydží vše (kromě mokra)

Od: maky®
Datum: 13.11.16 10:35

Přežije i na schodišti v chladu i v teplém pokoji, hlavně málo zalévat a už vůbec nesmí stát v podmisce s vodou, na to je hodně choulostivá, jinak mám juky roky v pokoji, kde se topí, když delší dobu nezaliju, nevadí jí to, občas tř, uschne lístek, ale jinak odolná.

Datum: 13.11.16 11:04

Jestliže ji budete z chodby přesouvat domů, do tepla, dejte ji nejprve na nejchladnější místo v bytě, stačí na několik hodin. Aby neutrpěla šokem z tepla. ;) A kdyby náááhodou to začala, pro cokoliv jiného, vzdávat, uřízněte ji pod listy a dejte zakořenit. Určitě se ji bude chtít žít a zakoření. Pahýlek nevyhazujte, je velká pravděpodobnost, že obrazí.

Datum: 13.11.16 12:12

Vzhledem k tomu, že bez problému přežije i venku, tak v místnosti není žádný problém.

Datum: 13.11.16 12:29

albatros, to nesmíš vážně, že ne? S tím, že přežije venku? To si asi pleteš s venkovní jukou, ale to je úplně jiná rostlina ;)

Datum: 13.11.16 13:17

Jak tu někdo napsal, to není juka, ale nějaký druh draceny a ta by určitě venku nepřežila. Na nevytápěném schodišti bude taky trpět.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.16 13:35

no jo, zdálo se mi, že to má širší listy, než juka, pak jsem si pomyslela, že je to jiný druh, nežli mám já, na dracenu jsem úplně zapomněla *bzum*

Od: juka
Datum: 13.11.16 13:42
takze nakonec to ani neni juka? ) ) problem je ze v byte zadnou studenejsi mistnost nemam, jen ty schody...ve sklepe je vezsi zima, a jestli tedy to je dracena a je tedy citlivejsi,tak ted teda nevim.zkusim ji tam nechat.. )
Datum: 13.11.16 13:56
Ale je to juka - Juku obrovská (Yucca elephantipes syn. Yucca guattemalensis). U nás se pěstuje jako domácí květina (ale v létě ji dělá dobře pobyt venku, na sluníčku). A potom je juka venkovní. Ta v pohodě přežije zimu venku na záhoně Juka vláknitá (Yucca filamentosa)

Datum: 13.11.16 16:09

Proč ji nemůžete vzít do bytu? Všichni ji v bytech máme. Nemůže být bez světla! Jen rychlý přechod ze zimy do tepla by neměl být prudký. Mohla by ji postihnout mrtvice.

Datum: 14.11.16 06:58

At už je to juka nebo dracena, je to pokojová rostlina a normálně v bytě se jí bude dařit ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.