Co je to za bylinku? Voní jako oregano

Od: Datum: 12.11.16 22:46 odpovědí: 10 změna: 13.11.16 10:12
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.16 22:55

Dobromysl.

Ohodnoceno: 0x

Od: bakos
Datum: 12.11.16 23:12

díky, ale Dobromyslů je více, já nevím jaká je to přesně

Datum: 12.11.16 23:16

Mně to přijde jak rozmarýn.

Saturejka?

Od: mp
Datum: 13.11.16 00:17

Teď jsem koukal na Saturejku, ta to taky asi nebude, i s tou vůní podobnou Oreganu se přikláním k Tymiánu.

Od: mp
Datum: 13.11.16 00:08

Dobromysl je jen český název pro Oregano. Rozmarýn má špičatější lístky a jiný zelený (studený) odstín s bílým stínem. Dokonce jsem nebyl líný, a našel jsem v knihovně knížku o bylinkách (Lesley Bremnessová - bylinář). Po zběžném prolistování jsem jedině našel, že by to mohla být nějaká odrůda Mateřídoušky čili Tymiánu. Díky této otázce jsem zjistil, že Tymián je vlastně Mateřídouška. Do této doby jsem si myslel, že jsou to dvě rozdílné rostlinky. Tymián na vaření a Mateřídouška na přemýšlení o krásách a smutcích básní Karla Jaromíra Erbena. Takže asi to bude Tymián.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.16 00:44

Jistě že tymián. Dokonce podle charakteru růstu Thymus vulgaris.

Ohodnoceno: 3x

Od: bakos
Datum: 13.11.16 01:26

A není to saturejka horská?

Datum: 13.11.16 01:43

Zkuste pak ještě jednou vyfotit - na detail listů. Saturejka má lístky trochu do špičky a více lesklé, tymián zase zaoblené. Já měla tymián, ale s ještě více zaoblenými lupínky, tak bohužel nemohu posoudit. Ale přiznávám, že bych se také přiklonila k t.vulgaris

Datum: 13.11.16 08:46

Za mě je to tymian. Na rozmarýnu je to příliš drobné. Oregano v žádném případě.

Utrhla jsem venku kousek tymianu (vlevo) a saturejky (v pravo).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.16 10:12

Dobromysl, saturejku, timián, rozmarýn mám a každá voní úplně jinak. Přikláním se k timiánu ale ten rozhodně nevoní jako dobromysl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.