Stínící stromy u domu

Od: Datum: 10.11.16 09:49 odpovědí: 3 změna: 10.11.16 14:26
avatar

Máme u domu cca 15 metrů vysazené javory, mají asi tak 40 let a jsou z "divoké" výsadby obyvatel po dostavění domu.Dnes jsou vysoké do výše 5.patra domu a lidi si stěžují,že musí i ve dne svítit. Odbor životního prostředí v TA toto uznal s tím,že provede probírku - každý druhý,ale požaduje odborný posudek, že stromy opravdu stíní. Problém je v tom, že hygienické stanice už toto nedělají a na rozeslané emaily s prosbou o radu bohužel nikdo nedpověděl a to ani Ústav zdraví v ČB. Poradíte jak dál?

Prosím neraďte,že v létě budeme rádi, že stromy máme,protože udržují mikroklima na sídlišti,protože stromů je zde dost a jsou dál od domů,ale tyto opravdu stíní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.16 10:17
avatar

To, co popisujete, to je na všech starých sídlištích. U našeho domu to taky tak máme. Jen je třeba si zvyknout a být rád, že nemáme kolem sebe zabetonovaná prostranství s auty. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.16 13:30
avatar

Zdravím. Nesmí se tu radit to, co je proti předpisům, proto to neudělám. (Nesouhlasím s nesmyslným kácením stromů, ale někdy je to nutné). Jen popíšu zkušenost našich známých. Ti měli na sídlišti úplně stejný problém. Celé roky jim úřady pokácení zamítaly, přestože jim větve vysokých javorů a bříz (i 2 smrků, stínících celoročně) při silném větru bouchaly do oken. Ale v bezvětří ne! Tak jen větve mírně pokrátili. Stromů tu bylo, jak psala i babkazov, velmi mnoho. Až se jednou parta 8 chlapů naštvala, a se slovy: "Ať nám třeba hlavu utrhnou," načerno vybrané stromy během víkendu, kdy na úřadech nikdo není, pokácela. A stalo se to, že dostali pokutu. Za každý strom 1.000,-Kč. Všichni z paneláku se rádi složili a byli šťastní. Ida

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.11.16 14:26
avatar

Ano nemá se to,když ale spočítám, že zaplatím za odborný posudek a budu roky čekat,zda nějaký úředník uzná,že opravdu stíní a který dnes nedokáže napsat,jaký posudek a od koho vlastně potřebuje. Napsal, že požaduje posudek bez jakékoliv specifikace a že si to mám najít na webu.Řešením je také jarní zálivka,to by ale odešly všechny a ne každý druhý. Takže díky za radu,jdu pátrat po odbornících a uvidíme.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.