Pongamia glabra - pinnata

Od: Datum: 04.11.16 19:29 odpovědí: 2 změna: 05.11.16 16:11

Prosím o radu jaký je rozdíl mezi pongamia glabra a pinnata. V Tv, pořadu "polopatě" uvedly postřik do skleníku proti přezimujícímu hmyzu - vystříkání skleníku. Používali olej z pongamia glabra, ale nikde se toho nedokážu dopátrat. Všude je jen pongamia pinnata a to ještě jen v hotových přípravcích. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 20:31
avatar

Pongamia glabra - česky kožnatec indický (strom, olej se získává z jeho olejnatých semen)- vědecky Millettia pinata. Je to to samé. Olej je významný přírodní insekticid.Některé škůdce přímo hubí, na jiné působí protipožerově.


doplněno 04.11.16 23:19:

omluva- pinata- správně pinnata*zed*


doplněno 08.11.16 20:20:

Výňatek z jednoho článku :

Představíme si dvě možnosti širokospektrálních přípravků. Zastupují jedinečné přírodní produkty. Základem obou přípravků je přírodní olej z indického stromu Pongamia pinnata. Působí kontaktně – savé škůdce (mšice, molice, třásněnky, svilušky i červce) přímo zahubí a pro ostatní škůdce účinkuje protipožerově (rostlinky škůdcům nechutnají). Zároveň však neohrožuje žádné užitečné organismy, domácí zvířata a především ani lidské zdraví. Neuvolňuje se do ovzduší. Přípravky se snadno aplikují. Určitě nepotřebujeme žádný ochranný oděv a nemusíme se děsit při potřísnění. Základní koncentrát je dokonce povolen pro BIO pěstování.
Unikátní koncentrát na bázi přírodních látek s insekticidními účinky najde všestranné využití v celé vaší zahradě – proti škůdcům na okrasných rostlinách, zelenině, drobném ovoci i vzrostlých ovocných stromech. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, třásněnky, červce – puklice – včetně jejich přezimujících stadií, u jehličnanů působí na korovnici. Přípravek nelikviduje jen škůdce, má také fungicidní schopnosti, působí tedy i na častou houbovou chorobu americké padlí na angreštu či rybízu. Na rozdíl od chemických přípravků můžete ošetřit ovoce i zeleninu ještě těsně před sklizní – ochranná lhůta je pouze 1 den! Používá se pro papriky, rajčata, okurky, tykve, bob, jádroviny, peckoviny, okrasné rostliny, bylinky, angrešt, rybíz, vinnou révu, jehličnaté dřeviny a chmel.
Velmi snadno pomocí přiložené odměrky odlijeme potřebné množství a aplikujeme postřikem. Jedno balení vystačí na přípravu cca 3,3–5 l aplikační kapaliny (33–50 m2).

Druhý přípravek má stejnou účinnou látku – pongamový olej, ale je již naředěn a může se používat přímo. Stříká se pomocí mechanického rozprašovače. Účinkuje na škůdce – mšice, molice, svilušky, třásněnky, červce, puklice (v raném stadiu). Navíc je však bílá emulze obohacena o hnojivou složku (základ tvoří močovina) a o další druh přírodního oleje (lněný olej) pro zajištění lesku listů. Má tedy tři účinky: hubení škůdců – ochrana; hnojení – výživa; vzhled – lesk na listy. Používá se na široké spektrum okrasných rostlin doma i na zahradě, dá se využít také pro rostliny řezané (prodloužení trvanlivosti, vysoký lesk).

Toto je jeden z přípravků ROCK EFEKT - dostupný přírodní olej Pongamia pinnata :

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annakodouskova
Datum: 05.11.16 16:11

Dobrý den, zajímá mě , též ta Pongamia glabra. Našla jsem 1 odpověď od hrdaalena. Díky, ale v obchodě na mě koukají, jestli jsem nespadla z hodně vysoké výšky.Budu to dále zkoušet

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.