Krvokvět mnohokvětý a hvězdník - zasychání

Od: Datum: 04.11.16 10:26 odpovědí: 5 změna: 04.11.16 12:35
avatar

Dobrý den, mám dilema. Každým rokem v tuto dobu jsou krovokvět i hvězdník už poměrně zaschlé a přenáším je k uskladnění.Letos se jim ale nějak nechce :-D i když už je prakticky nezalévám.Mám je stále na balkoně.Myslíte,že bych jim mohla pomoc seříznutím listů? Nebo radši nechat přirozeně zatáhnout v bytě. Děkuji za názory.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 10:28

já bych neseřezávala ,zatáhnou a zaschnou sami

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 10:40
avatar

Takže si myslíte,že bych jim uškodila? Že by se nezatáhly dřív? Víte já mám s tím umísťováním kytek problém, nemám na ně dostatek místa.Na balkoně kromě nich mám spoustu dalších, které musím také přechovávat v bytě přes zimu. A zrovna tyhle dvě květiny po zaschnutí převážím jinam.

Datum: 04.11.16 10:57

Krvokvět nenechám zatahovat, má listy celý rok, momentálně mi kvete. Hvězdníkům se občas zatáhnout nechce, tak listy seříznu. Při seřezávání dejte pozor ať neodstraníte vršek cibule. Nechávám tak 1 cm listů ned cibulí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.16 12:27
avatar

Dobrý den pckop, díky za radu.Když jsem od známé kdysi krvokvět obdržela, řekla mi,že jej mám na zimu nechat zaschnout, tak to doteď dělám:-D, ale zkusím tedy, co mi radíte, e přenést přes zimu do bytu jej ale musím, že?

Datum: 04.11.16 12:35

Jasně, že do bytu, na balkoně by zmrzly. Hvězdníky jdou také pěstovat bez vegetačního klidu, ale pak moc nekvetly. Krvokvětu je to zřejmě jedno (mám bílý). Tohle je moje zkušenost, někdo má určitě jinou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.