Hrabání listí

Od: Datum: 04.11.16 06:35 odpovědí: 12 změna: 22.11.16 08:08

Mám na zahrade plno listí...Hrabete,nebo sekáte to sekačkou,,nebo fukarem?Když je tak mokro.děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 06:38

"Sbírám, shrabuji" to sekačkou, ale chce to velký koš...pokud možno, tak suché listí, nebo jen navlhlé. Po deštích je to problém, pak jedině hrábě...

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 04.11.16 08:01

Dobrý den, ručně vyhrabávám a udělám velkou hromadu - za rok je tam hromádka kvalitní listovky. Je to práce, ale je škoda listí vyhodit. Zdravím!

doplněno 04.11.16 08:43:

Ne, protože nemusím. Je to v rohu zdí, je tam závětří.a proliji hromadu vodou - mokré listí špatně létá, resp. lepí se k sobě. Na volném prostranství bych po prolití asi použil na zakrytí nějaké chvojí, ale to nedělám (v mém případě to není ani třeba zakrývat).

doplněno 04.11.16 16:32:

Nemáte zač. U nás je pálení listí zakázáno (hoří špatně, ale kouří to hodně) a navíc je to škoda (pokud je listí použitelné pro listovku). Ručním vyhrabáváním se trávníku uleví např. i od mechů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.16 08:31

bene ,,a nepřikryjete ho? Aby to vítr nerozfoukal.

Datum: 04.11.16 10:07

děkuji,,

Datum: 04.11.16 10:43

Právě manžel na chalupě hrabe a vozí na hromadu, hrabe jen pod ořešáky a listí pálí, ostatní (jabloně, mirabelky, švestky, třešně) se nechají a zaorají.

Datum: 04.11.16 17:05

Dobrý den. Listí hrabu a dávám na jednu velikou hromadu, pak je z toho pěkný kompost. Navíc - možná v té hromadě listí přezimuje nějaký živočich. U nás se listí pálit nesmí.

Datum: 07.11.16 20:29

u nas se taky nesmí,ale voní to podzimem a k vesnici patří,tak se pálí ostošest.ja hrabu sekačkou bez koše.

Datum: 08.11.16 06:13

Sekačka nemá to pravé kouzlo. Já hrabu listí hrozně ráda. Máme s manželem oba takové drátěné vějířovité hrábě a těmi se dostaneme úplně všude. Nedávno jsem ho strašně překvapila sdělením, že bych chtěla, aby listí padalo celý rok, že bych byla ochotná ho pořád hrabat. A ráda. No řekněte, jsem normální?

Listí dáváme:

1/ do hnědé BIO popelnice

2/ do plastových BIO kontejnerů v obci /jsou celkem 3/

3/ na místo, vyhrazené obcí na listí, slabé větvičky, odpad ze zahrádky

Podle toho, jak je volno.

Ořešák už máme shrabaný, teď nám začíná opadávat třešeň. A já už mlsně koukám, kdy to pohrabu. Je to prima práce. Jaga.

Kdyby to nebylo moc daleko, klidně bych to k "Zavináčovům" přijela pohrabat. :-D

Datum: 08.11.16 08:39

babajaga,,,,,,,,,,,,jejda teď jsem se nahlas zasmála,,,hihi,,,,,mne bolí z hrabání děsné páteř.Pak trpím,,ale nějakého pomocníka,bych brala. to jo. díky babuško

Datum: 08.11.16 09:50

Jaguško, přijeďte i nám, ty hrábě máme stejné, svoje vozit nemusíte.

Datum: 22.11.16 07:17

Dobrý den.

. Máme zahradu 1300, další zahrádku 700m a další 350m. Pravda, není tam jenom tráva, ale na to, abych hrabal už tři neděle to stačí. Vzácný to člověk, který by ještě hrabal rád, mám spíš obavy, že mě s toho hrábne.

Datum: 22.11.16 08:08

meciku, cítím to podobně... mám zahradu přes 2000 m se spoustou vzrostlých stromů a na listí hrábě a kolečko... listí sypu ke stromům, na trvalky, pod keře, na kompost - stejně je ho moc...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.