Jak uložit brambory

Od: Datum: 28.10.16 15:35 odpovědí: 5 změna: 02.11.16 13:38

Dostal jsem brambory, dva pytle, výborné. Jak je mám uložit na zimu. Konkrétně: mohu je dát do bedýnek, které jsou otevřené pouze shora? Stěny a dno jsou z plného materiálu.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 15:58

Chladno, vlhko, vzduch. Nedoporučuji dávat do plných beden, nemůže k nim vzduch, budou se rosit a mohou hnít. Dejte do děrovaných beden.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.16 16:11

moje babička skladovala zemáky ve sklepě, ve tmě, v na sebe naskládaných starých laťkových bedýnkách od jablek. Vydržely až do jara, kdy začaly klíčit. Co zbylo pak, to se muselo vyhodit.

Si myslím, že plastové uzavřené bedny nejsou dobrý nápad.

Od: jofa®
Datum: 28.10.16 17:02

Ve sklepě v chladu ve tmě na dřevěné rohoži na hromadě cca 100 kg.

Ohodnoceno: 1x

Od: balzerka
Datum: 28.10.16 19:31

Někde jsem četla, že kdysi se na vsi ukládaly na listí z kapradí nebo na uhlí, coby desinfekci. Jinde zas, že k nim dát jablko, aby neklíčily. Kdo má domek se sklepem, většinou nemá problémy. Přebrat a do plastových přepravek na sebe a mezi tím ty mezery. Nahoru ty škrábnuté, ty půjdou první. A do tmy a chladu.

Datum: 02.11.16 13:38

Vykopej díru,na dno 20 cm slámy.Na to vysypej pytel brambor,přikryj slámou a aspoň 40 cm zeminy.Brambory budou do jara perfektní.Krechty se na uskladnění brambor používají 100 let.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.