Nedozrály mi chilly papričky co s tím?

Od: Datum: 20.10.16 20:08 odpovědí: 4 změna: 23.10.16 17:51

Dobrý den, od kamaráda jsem získal semínka jedné velmi ostré chilly papričky (bohužel mi řekl že neví jak se jmenujou a tak nevím co je to za druh). Asi v březnu jsem si je zasadil do malých květináčů a krásně my vyrostli.Přesadil jsem je ven a nádherně rostli. Těď jsou asi metr vysoké a je na nich spousta zelených plodů a vypadá to že už bohu žel nedozrají. Je to škoda vyhodit a tak se chci zeptat co s nima? Na zhradě mám jednu rostlinu beranních rohů na které je asi 10 papriček ale také nezralých co stím vším. Myslíte že když ty papričky otrhám a dám ty plody na slunce za okno tak dozrajou?

Děkuji za odpověď. Zdraví vás Martin Lučník


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.16 21:52
avatar

Nedozrajou, ale pokud se usuší tak i tak budou solidně ostré.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.16 22:31
avatar

Dozrát nemusí, jedlé jsou i tak

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.10.16 01:22
avatar

V takovém případě je nutné papričky sklidit nedozrálé. Jsou jedlé, některé mají již i svou pálivost, ovšem pro nedozrálost postrádají lahodnost. Jsou proto vhodné jen k k zavařování.Pokud ale nehrozí přízemní mrazíky, tak bych je ještě venku nechala, Otrhat je můžete vždycky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.10.16 17:51

Je na to jeden fígl, necháváme takto dozrávat rajčata - vložte je navolno do zavařovací sklenice a bez přiklopení dejte doma za okno. Za pár dní by měly dozrát a dstat běžnou barvu. Zajímalo by mě, jestli tento rajčatový způsob funguje stejně dobře i na papriky, dejte pak vědět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.