Copak je to za rostlinu?

Od: Datum: 14.10.16 14:06 odpovědí: 10 změna: 17.10.16 11:31

Zdravím moji milí :) Prosím o radu- copak je to za rostlinku a jak ji pěstovat? Mám ji od miminka (byla cca 8 cm vysoká) a teď už takhle vyrostla. Dá se nějak uštípnout, aby tak neletěla do výšky? Nebo se to u nich nedoporučuje, a rostlina to zvládne, aniž by měla problém se sama udržet na stonku? Zatím jí to problémy nedělá :) Děkuji za rady:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.16 16:56

Nikdo nevíme. Já bych udělala hokus pokus. Štípla bych ty malé, dole a vidělo by se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.10.16 17:09

Také jsem nad tím přemýšlela, že buď a nebo, pokud se nepříjde na to, co je zač :D Ale druhý komentář rostlinu správně odhalil :) Přeji hezký den!:)

Datum: 14.10.16 17:01

Sukulent. Senecio barbertonicus. Lze prý dobře udržovat. M.

doplněno 15.10.16 19:59:

*slunce*

Ohodnoceno: 4x

Datum: 15.10.16 17:08

Děkuji, je to přesně ona! Pečlivě jsem okukovala a srovnávala obrázky. Tak aspoň už vím, jak na ní :) Moc děkuji! Přeji hezký den :)

Datum: 14.10.16 21:49

Je to sukulentní pepřinec Peperomia ferreyrae. Tuto rostlinu také můžete znát pod názvem šťastné fazole. O jejím pěstování a tvarování vám doporučuji si přečíst tento článek:

http://www.sukulenty.estranky…-fazole-na-mnoho-zpusobu.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.10.16 17:11

Bohužel to není ona, Happy beanky znám, vozila jsem si je od moře a pěstovala si je doma. Mají jiné listy. ale moc děkuji za snahu! :) Přeji hezký den :)

Datum: 15.10.16 23:43

Zdravím denny,to si asi nerozumíme.Já přeci netvrdím,že je to odrůda Happy bean. Odkaz jsem vložila jen proto, abyste si přečetla,že sukulentní pepřinec ( včetně jeho odrůd) se dá bez problému upravit j v jeho růstu i tvarovat, na což jste se v původním dotazu ptala.Když jste přesvědčená,že je to Senecio barbertonicus, nebudu vám jej vyvracet, nakonec to poznáte sama, protože tento sukulent žlutě kvete. Já jenom vím,že jeho stonek bývá fialový.Přesto mi to nedá,:-D vložím k porovnání fota. 1.Pepermonia ferreyrae, 2.Senecio barbertonicus.

Datum: 16.10.16 00:39

Zdravim, Aleno. Jsem na 100% přesvědčená, že pravdu mám já. Senecio jsem dostala předloni v miniaturním květináčku a většinu zimy mi přečkal na severním okně. Stonky se pořád protahovaly, barvu však měly pořád zelenou. Po přesazeni do většího květináčku jsem ho přemístila na jediné jižní okno. Přestal se výrazněji táhnout, stonek (dole už byl holý) začal tmavnout. Protože to byla taková "vyčouhlina", nejvyšší stonek jsem uřízla (při poranění je docela nepříjemně cítit) s tím, že ho nechám ve vodě zakořenit. Nepodařilo se. A z neznámého důvodu (připisuji to chladu od otevřeného okna) odešla celá rostlina. Proto jsem psala: lze prý dobře udržovat. Pepřinec má listy o něco silnější s výrazným zúžením ve špici, kdežto u Senecia tvoří list "váleček"s drobnou rýhou. Mona

doplněno 16.10.16 09:23:

;)

doplněno 17.10.16 12:51:

A já jsem při tom brouzdání ještě narazila na dobrý článek, tak mrkněte ;)

http://www.sukulenty.estranky…xe/senecio-barbertonicus.html

Datum: 16.10.16 01:11

Dobrý večer mona,tak fajn,vzdávám to*placni*

Datum: 17.10.16 11:31

Holky, tak jsem čapla milou rostlinku a dojela do třech zahradictví:D Výsledek :Senecio. Stonek je zelený proto, že není na přímém slunci- fialkové vybarvení získává právě plným sluncem. Teď jí stříhat nemám, protože v zimě prý pokvete žlutě. Takže uvidíme :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.