Kdy přesadit magnolii?

Od: Datum: 12.10.16 16:12 odpovědí: 4 změna: 14.10.16 10:03

Letos na jaře nám firma osázela zahradu kolem hotelu. Magnolie je před terénním zlomem, tudíž při té písčité půdě tady nemusela mít dostatek vláhy. A hlavně ji zasahuje polední slunko, což letos až do září včetně to byl pro ni záhul. V srpnu jsem jí přidala substrát a navrch kůru. Stále je řídká a bledá. Už jsem rozhodnuta ji přemístit a udělat jí vanu s humusovitou půdou a trochou rašeliny. Jen kdy? Ještě nekvetla a nemá ani poupě. Je vřetenovitého tvaru asi 170 cm vysoká. Odrůdu nevím, nenechali jí cedulku. Nevíte, jak magnolie snášejí přesazení a kdy je to nejlepší? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 21:40
avatar

Jakmile teď opadá listí, můžete přesadit. Jestli je tam od jara, ještě nebude tak zakořeněná, půjde dobře vytáhnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.16 14:04
avatar

Zdravím. Magnólie nevítají přesazení. Je lepší v předjaří (na podzim si připravit jámu), ale ve vašem případě, kyž je teprve letos vsazená, bych to riskla ještě teť. Nebude, jak píše i "floro", příliš zakořenělá. Ale připravte si hodně velikou jámu. My udělali v jílu (vlastně takový květináč) jámu 130cm širokou a 130cm hlubokou, aby měla odkud později vzlínat vláha. A vyplatilo se! Je to dlouhověká dřevina, a pokud máte hodně písčitou zem, potřebuje mít možnost zadržovat vláhu. Jámu naplňte kvalitní zahradní zeminou s kompostem, nejlepší + hodně listovky, smíchanou s vaší písčitou půdou + něco těžší jílovatky + event trochu rašeliny. Aby směs byla propustná, mírně kyselá a schopná zadržovat vláhu. Nepřidávat žádné hnojivo. Pak na noc hodně prolijte vodou kořenový bal vašeho keře (jako když dáte kytku napít do kýble s vodou) 2.den vyryjte a zasaďte. Já bych nečekala na opad listí. Zem je ještě hodně teplá a kořeny jsou dužnaté. Při sázení pozor na kořeny, pokud poraníte, uřízněte hladkým řezem a ošetřete (dřevěným uhlím, nebo práškovým stimulátorem). Dejte pozor abyste neotočila na jinou světovou stranu, než jak keř byl. Samozřejmě zalít. Větve nesříhat. Navrch nasypat nad kořeny trochu rašeliny a zamulčovat aspoň 10cm kůry. Ta oddálí promrzání půdy a kořeny získají čas se líp uchytit. S prvními mrazíky ještě nastlat chvojí. První roky nepodsazujte jinými rostlinami a udržujte celé 130cm velké kolo kypré a vypleté. Tak ať vám dělá radost. Ida


doplněno 14.10.16 20:08:

Zdravám. Bene, děkuju... Ida

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 13.10.16 22:55

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Tam, kam bych ji měla přesadit, jsou podmínky lepší, půda humóznější, bez stavebních zbytků.

Od: ben®
Datum: 14.10.16 10:03
avatar

Dobrý den, protože zde nejste zaregistrovaná (a registraci se bráníte), tak Vás chci upozornit takto a mimo dotaz (nelze použít vnitřní poštu). Pokládáte často otázku, někdy tam nereagujete vůbec, ale občas tam někomu třeba i děkujete - ovšem, snad nikdy odpověď, která Vám pomohla neohodnotíte bodově. On si za to sice rádce nic nekoupí, povinnost to není, ale mnohé to potěší. Udělám to nyní za Vás, protože si myslím, že je to vhodné. Zdravím!


doplněno 14.10.16 20:29:

idanova - nemáte zač. Je to jen trocha osvěty a snad doporučení, že lze i hodnotit (zvláště, je-li tazatelka tak spokojená s odpovědí).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.