Jak mám vysadit keře lísek?

Od: Datum: 12.10.16 15:05 odpovědí: 11 změna: 14.10.16 12:12

Na zahradě si chci osázet,a to velice hustě,v prostoru 14m x 6m,keře lískových ořechů.Okolo chaty jich roste dost,ale jak na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 15:48

Já bych vykopal vzrostlejší keř lísky, velký kořen ostrým nástrojem rozdělil na více menších, každý s několika životaschopnými výhony a zasadil tam, kde potřebuji. Moc dlouhé výhony zakrátil na pár oček. Polévat, dodávat živiny. Za pár let uvidíte.

Všimněte si rozpon keřů či stromů lísky v přírodě, abyste to náhodou moc nezahustil. Rozrostou se a budou si stínit, nebude úroda.

Taky bych přehodnotil těch 84 m2. Zdá se mi to moc...

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 12.10.16 16:15

Budou bujné, hodně vás zastíní a zaplní prostor. Nevadí?

Datum: 12.10.16 17:49

Ne,to mi nevadí,já právě potřebuji ,aby byly co nejhustší.Budou clonit před sousedem,aby mi tam nečuměl.

Datum: 12.10.16 18:37

A soused Ti bude chodit na ořechy.

Od: orechy
Datum: 12.10.16 23:06

Ořechů se nedočká. Když budou tak se postarají ořešáci. Ovšem toho listí si užije. Už vidím jak se tady bude řešit jak soused nadává, že má plnou zahradu listí.

Datum: 12.10.16 23:26

orechy. Proč by se nedočkal ořechů? Zrovna dnes jsem byla s dětmi u lesa. Je tam jeden jediný krásný lískový keř. A přinesli jsme dobrých 10 kg oříšků.

Od: orechy
Datum: 13.10.16 00:00

Mám tady alej, každý rok nejsou a když jsou tak to likvidují ořešáci. Letos je polovina vlašských ořechů na zemi s dírou velikosti koruny. Ořešáky nevidím, zato spousta strak. Že by ony.

A 10 kg z jednoho keře to musí být nějaký plodný keř.

Datum: 14.10.16 09:22

Ořešník je dost plachej. Víc podezírám straky, to jsou potvory přizpůsobivé.

Datum: 13.10.16 12:46

sázet lísky není nic složitého, ale dobře vám radím, zodpovězte si otázku číslo dva.

Jak se zbavit keřů lísek? Těžko, přetěžko. Každé jaro budete muset vzít krompáč a všechny zdivočelé mladorosty vykopat i s kořeny. Úplně a trvale se jich nezbavíte už nikdy. Jestli nechcete aby na vás čučeli sousedi, pak použijte raději zeravy.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.10.16 11:07

JJ. Kdo nezkusil, neuvěří. Měli jsme jich cca 10 kusů, výška cca 6 metrů, průměr "pařezu" metr a víc. Dostat ven lísku znamená obkopat kolem dokola, přerušit všechny vodorovné kořeny a vyvrátit. Malá líska je na pár desítek minut. Velká klidně den práce. Nakonec má člověk zákop kolem dokola, kořeny nikde a ta potvora sedí vlastní vahou a vahou zeminy v kořenovém balu jak přišitá. Třímetrová lešeňovka a 120kg živé váhy jsou kolikrát k ničemu. Stálo mě to nepočítaně času, několik násad k motyce, ohnutou lešeňovku a tři návštěvy traktoru. Ale jsou venku. Oříšky mám rád, ale líska na zahradě je problém.

Ohodnoceno: 1x

Od: garlon
Datum: 14.10.16 12:12

Sice to nebyla líska, ale myslím černý bez. Taky se ho nebylo možné zbavit. Na jaře jsem uřezal u země, řez natřel Garlonem a neměl šanci. Ovšem než shnije to potrvá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.