Fíkus začíná žloutnout

Od: Datum: 08.10.16 12:59 odpovědí: 5 změna: 10.10.16 12:48
avatar

Přes léto jsem měl tento fíkus v kuchyni, kde se mu výborně dařilo. Ale teď začal poněkud světlat, z tmavě zelené přechází do světlounce zelené, což je zřejmě již jakási předzvěst žloutnutí. Kam ho dát na zimu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 08.10.16 13:05
avatar

Začali jste nyní v kuchyni topit? Jestli ano, tak potřebuje chladnější místo, ale u okna, tř,chodba, kde se netopí.Jestli je to začátek žloutnutí, tak většinou jsou rostliny přelité, avšak upřímně říkám, že konkrétně s fikusem zkušenosti nemám, jenom takové obecné, tak jestli mu nezahnívají kořeny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.16 13:07
avatar

Fikus je sviňa. Já ho půl roku přendávala po bytě, než se našlo jedno místo, kde je mu dobře. Mezitím mi skoro opadal. Nevím, zda to pomůže, ale je to asi 2 metry od okna (na SV, neustále zatažené žaluzie) v ložnici, bez topení. V té ložnici jsem ho měla na druhé straně blíž okna (asi metr), ale tam se mu taky nelíbilo. Je vybíravý. No, doufám, že mi teď taky nezačne žloutnout, protože to by už nepřežil.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 08.10.16 16:24
avatar

Mám dva Benjamíny.Oba u okna a oba na stejném místě.Tyhle květiny jsou nenáročné a opravdu nádherné dekorace.

Zalévám cca jednou za deset dní a opravdu málo.Listy stříkám rozprašovačem.Benjamín nesnáší přemístění a hlavně průvan.

Psáno v kostce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 08.10.16 21:44

Mám taky fikuska benjamínka asi 35 let a párkrát taky shodil nějaké listí. Většinou takhle zareagoval na přelití. Poslední roky ho mám v paneláku a změnu zvládl. Na zimu jsem ho nikdy nepřenášela jinam, pořád stál na jednom světlém místě. Stačí mu hrnek vlažné vody jednou za týden. Občas osprchnout. Co jsem zažila zajímavého, že když jsem měla vážné životní období, že na to moje neštěstí zareagoval téměř úplným opadáním listí. Aspoň jsem o tom přesvědčena. Pak se, stejně jako já, zvetil a vyrašilo na něm opět listí.


doplněno 09.10.16 13:06:

No, je to výzva. Pokud je člověk mladej a ochoten máknout a nekoukat na čas. Mívali jsme kozenky a králíky. Asi bych se na to dala. Asi nejvíc bych měla obavy z těch veterinárních záležitostí. Za nějaké roky bych to regulovala tam přešla na rostlinnou výrobu. A co sousedi, snesli by váš eventuální chov?


doplněno 09.10.16 13:31:

Tak to jsem zvorala. Omlouvým se. Tenhle doplněk patří tomu, co neví, jak naložit s pozemkem. Vypadá to až humorně. Troll Sorry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 12:48
avatar

Zdravím. Se vším, co je tu psáno lze v podstatě souhlasit. Jen bych doplnila: všude se uvádí, že fíkusy nesnášejí průvan. Ale oni ho nesnášejí ne všeobecně, ale na kořeny. Jediná citlivá část této rostliny jsou kořeny. Pokud se objeví problém, nemají kořeny komfort. Nesnášejí: studeno od kořenů - proto zalévat vlažnou vodou ne ledovou, přelití, přísušek, nedodstatek živin (stačí hnojit jen dusíkatými hnojivy, P a K podporují kvetení - nejsou potřeba, jen zdražují hnojivo), výkyvy teplot, změny světla. Nedělá jim dobře: změna stanoviště, letnění (ikdyž ho snášejí) a přelévání. Toto vše vede ke žloutnutí a opadávání listů. Je vhodné mít obal na květináči (chrání před průvanem) a postavit na polystyren. Pokud vám listy zesvětlaly => špatná fotosyntéza => málo světla (v tomto deštivém a temném období žádné překvapení) => málo chlorofylu, nebo je to předzvěst sežloutnutí (některých) listů a opad. Pokud nemáte v kuchyni přes zimu velikou tmu a zimu, nechte fíkus tam a zalévejte podle světla a teploty. Čím větší tma a zima, tím méně vody a naopak. Tak ať se fíkusu daří. :) Ida


doplněno 10.10.16 13:14:

Pozor, fíkusy chtějí teplo a pokud možno vlhký vzduch.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.