Fialovění šeříku - co to znamená?

Od: Datum: 08.10.16 08:41 odpovědí: 3 změna: 10.10.16 14:00

Dobrý den,

už před měsícem nám zfialověl šeřík, nevíte, co to znamená? Nemá skleslé listy, vypadá v pořádku, jen to fialovění. Vypadá jak ten keř, kerý má normálně fialové listy a shodou okolností ho máme taky nedaleko.

Před měsícem a půl jsme ho zasadili (koupili v Hornbachu).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 09.10.16 13:34

Možná je to fyziologické, jakože to patří k podzimu a k té odrůdě. Jdou snadno listy utrhnout, nebo pevně drží:?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 14:08
avatar

Našla jsem toto:

"Fialovění a červenání listů vzniká u citlivých dřevin při dlouhotrvajících vysokých teplotách spojených s vysokou ozářeností v důsledku nahromadění antokyanu".

http://atlasposkozeni.mendelu…atlas/362-vysoke_teploty.html

Záleží asi, jaké bylo u vás počasí. U nás před měsícem ještě byla dost velká vedra, ale že by to bylo zase tak (aby se poškozovaly listy)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 14:00
avatar

Zdravím. Balzerka i ildika mají pravdu. Šeřík je keř opadavý, listy reagují na počasí. S ubývajícím sluncem a přibývající vodou a chladem na podzim, listy ztrácejí schopost fotosyntézy a nedostatek chlorofylu se projeví změnou barvy listí. Když listí už neplní svou "funkci", opadá. Zem v květináči (od zahradníků) byla hodně vyhnojena, keř má dost živin, barva je sytá. Nelekejte se, vše je v pořádku. Možná můžete letos, kdy je šeříček čerstvě zasazený, tak začátkem listopadu nakrýt chvojím nebo listím ke kořenům. Oddálí se tak promrznutí půdy a keřík vám lépe prokoření. Na jaře nedojde k takovým prudkým výkyvům teplot a kořenům bude lépe. Ida

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.