Co s polem

Od: Datum: 08.10.16 08:25 odpovědí: 14 změna: 30.10.16 21:34

Dobrý dem,chtěl jsem se zeptat.Máme pole 10000m,co na něm pěstovát nebo chovat,aby to vynášelo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.16 08:45

Co si představujete pod pojmem vynášelo? Na co máte mechanizaci a hlavně znalosti.? Nejjednodušší je políčko pronajmout.

doplněno 08.10.16 13:32:

Vari je dobrá věc, ale hrkat se s ním na hektaru si nedovedu představit. Pěstování zeleniny na kšeft je limitováno vodou a tedy možností závlahy. Na obdělávání bych využil služeb místních zemědělců, protože než s to s vari zdloubete, tak trojákem je to značně rychlejší, za stejné peníze a bez dřiny. Na kus bych dal brambory, na kus zeleninu, která nepotřebuje závlahu a na větší část obilí. Na uživení to nebude, ale pár korun při práci to může přinést. Počítejte s tím, že to bude dřina a že také někdo může sklidit před vámi.

doplněno 09.10.16 16:22:

Ildiko, ještě větší nesmysl než dělat práci službami je pořizovat na jeden hektar traktor a kombajn. Služby využívají nejen tito soukromníci, ale i velké firmy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.10.16 10:32

Pronajímat nechceme, máme "jen" kompletní vari systém a zkušenosti s chovem ovcí a drůbeže. Rádi bychom zkušenost od někoho, kdo farmaří. jestli je v dnešní době schopen "uživit se". A s čím je fajn začít, (brambory, zelenina, chov na maso atd,,,,,je mi jasné, že tím nevydělám miliony...

Datum: 09.10.16 16:49

Já jsem neříkala nic o tom, že by si tazatel měl na 1 ha pole pořizovat kombajn nebo velký traktor; to by se mu extra prodražilo. *stop* Ale někdo ho může mít postavený třeba někde ve stodole, po rodičích apod. - jak to měl jeden náš známý (minikombajn). Prostě pokud člověk chce z takto malé rozlohy půdy něco vytěžit, měly by ty investice být skutečně co nejmenší.

doplněno 09.10.16 16:53:

Hlavně ten kombajn by se prodražil. Starý velký traktor by se možná dal sehnat za snesitelnou cenu.

Od: uska®
Datum: 08.10.16 10:39

Uživit se farmařením na vašem mini políčku v žádném případě nejde. Je to jen na přivýdělek a na práci . Co si troufnete prodat? Jehněčí nebo brambory? Začněte průzkumem trhu. Vychovat nebo něco vypěstovat není problém, ale prodat, to už je záhul. Kolik máte na počáteční investici?

Vy se ale ptáte jen na zisk. Tak do farmaření za těchto podmínek vůbec nechoďte.

Datum: 08.10.16 10:49

Co chcete dělat na jednom hektaru? Uživit se? Když spočítáte náklady a vlastní práci tak budete vždy ztrátový.

doplněno 08.10.16 14:15:

No pokud máte pole za domem, pěstovat nebo chovat je váš koníček,pokud zvolíte něco vhodného pro váš region, pokud bude alespoň průměrné počasí, pokud nebude nějaké přemnožení chorob nebo škůdců, pokud vám část nerozkradou, pokud dostanete za své produkty trochu slušnou cenu,potom po zaplacení daní vám asi něco zůstane.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.10.16 12:03

Na tak malé ploše snad jedině zeleninu - např. okurky.

doplněno 08.10.16 12:24:

Možná by ještě šla krmná řepa, ale to musíte sledovat poptávku ve svém okolí. U nás tady je o ni velký zájem.

Od: balzerka
Datum: 08.10.16 21:54

Nížina? Hory? Nadmořská výška? Úrodnost půdy. Pole sólo někde v krajině nebo u domu? Je tam zdroj vody? Jak je to daleko od komunikace a jiných zdrojů prachu. To je vlastně 100x100metrů. Asi jako dvě fotbalová hřiště. Někdo by z toho udělal ovocný sad, vinici, palivové rychlerostoucí dřeviny, někdo by choval kozy, jinej pěstoval nějakou zeleninu nebo bylinky. Podle toho, jak jste taky ochotni máknout a změnit si životní styl. Upřesněte.

Datum: 09.10.16 13:00

Chcete-li se uživit, potřebujete min. 50ha, s takovým kpouskem políčka (trošku větší zahrádka) nemáte šanci. Pokud nemáte stroje, budete muset za vše platit, pokud nemáte ve výkupu známé, neprodáte...

Datum: 09.10.16 13:49

Není to úplně tak pravda, moji rodiče (teď už jen otec) se dlouhodobě živili/ živí zemědělčením na cca 8-10 ha (jediný zdroj příjmů). Musí se ale vědět, co pěstovat. 1 ha člověka sotva uživí, ale při vhodném výběru pěstované kultury to může být solidní příspěvek do rozpočtu (kdovíjak zbohatnout se na tom ale samozřejmě nedá). Pokud tazatel nemá stroje (velký traktor, vlastní, alespoň malý kombajn apod.), je nesmysl pěstovat třeba obilí - nehledě k tomu, že z běžných obilnin moc peněz opravdu není.

Datum: 09.10.16 19:59

Před 2ma lety jsem se začal živit pěstováním zeleniny na plný úvazek.Před tím jsem toto provozoval po zaměstnání.Makám na výměře 25 arů a uživí mně to.Pěstuji plodovou zeleninu,velmi rané brambory,celer pór.Musím říct,že počáteční investice byla skoro nulová,protože veškeré stroje jsem vlastnil z předešlé činnosti.

Datum: 13.10.16 12:58

Zdravím. Pokud zatím pole leželo ladem, je vhodné začít bramborami. Jinak dobře se prodává na trhu česnek, křen, jahody (ikdyž ty dají docela práci), květák, drobné ovoce - borůvky (kanadské), velkoplodé maliny a ostružiny a poslední dobou frčí bylinky. Prý se vykupovala echinacea a ostropestřec - ale to asi jen nárazově, podle módnosti. Ida

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.10.16 13:18

...jestli máte zkušenosti s ovcema, držte se jich, jinak maximálně brambory, ale spíš bych to zatravnil, abych měl víc sena...

Datum: 21.10.16 20:26

Já jsem košíkářský závislák*smich*, dal bych tam vrbu. Když budete schopni si zajistit odbyt, můžete mít z hektaru až 250 000,- Kč zasyrova, při dalším zpracováním víc.. Ale je to veliká dřina, hodně ruční práce.

Datum: 30.10.16 21:34

nasad ovocny sad,maliny,rybiz atd.ovocnych zahrad ubyva,kazdy sadi okrasne rostliny,ale ty jsou jen na okrasu,ovoce se da vzdy dobre zuzitkovat a prodat,musis si jen vybrat spravne druhy o ktere se nemusis moc starat,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.