Máte někdo Zamioculcas?

Od: Datum: 06.10.16 15:21 odpovědí: 7 změna: 10.10.16 10:12

Tuto rostlinu Zamioculcas mám na starosti krátce. Je v prostorách instituce, kde nemá téměř denní světlo. Bylo mi řečeno, že je do takových podmínek vhodná. Dodržuji všechny zásady, roste, trs se zahušťuje.Z hlízy vyrazily nové listy. Jenže ty nové listy nemají zelenou barvu. Jsou sice krásně pevné a voskovité, ale žlutavé. Myslela jsem, že zezelenají časem, jenže někdo mne předešel a ty asi čtyři žluté mladé listy /20-30cm/ odstranil. Tak se nedozvím,jestli to nebyla chyba, zda by časem ztmavly. Ztmavnou? Máte s tím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.16 16:29
avatar

Já si myslím, že ztmavnou. Rostlina je dobře živená a zalitá, tak roste. Jen má málo světla, nestíhá tvořit dostatek chlorofylu. Já bych ji trošku omezila zálivku a nehnojila. Ať má čas na dokončení toho, co nestíhá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.16 18:49
avatar

Ano, tak mladé nové listy ztmavnou. Ale pozor na tu zálivku. Zamie je velmi nenáročná jak na světlo tak na zálivku i hnojení. Nesmíte zalévat příliš často, nejlépe tak maxiálně 1x za 14 dní klidně i jednou za tři týdny. Zamie je na toto velmi citlivá, obzvláště pokud ji máte v temnějších prostorách. Vyrůstá z hlíz, které rády zahnívají a to tak, že list z ní vyrůstající je dlouho zelený a pevný až se vyvrátí, tak zjistíte, že hlíza je celá vyhnilá. Takže na toto pozor, má ráda přeschlý substrát, je na to stavená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 06.10.16 21:01

Děkuji. O té opatrné zálivce vím. Vím, že je tam hlíza, které prospěje občas proschnout a nestojí o větší prostor ani přesazování. Potřebuji jen vědět, jestli je normální, že nové listy vyrostou nejdřív žluté a pak se teprve vybarví.

Datum: 09.10.16 23:04
avatar

Neměli by být žluté, ale světtlunce zelená ano. To je normální, kdyby jste vložila foto, možná by to bylo lépe pro radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 10.10.16 09:32

Foto bude k ničemu, jak jsem psala, žluté mladé listy někdo odstranil. Teď je to zamioculcas, jako každý jiný. Listy určitě nebyly světlounce zelené, ale vyloženě sytě žluté se zelenými skvrnami. Vyhlásila jsem stop zálivce, že si to sama pohlídám, jenže vždycky se najde nějaký dobrák.Uvidíme, jak to bude dál. Jestli zas vyraší totéž. Dík za odpovědi.

Od: ria®
Datum: 10.10.16 02:50
avatar

Dobrý den, lístky by neměly být žluté, ale "šťavnatě" zelené. Já to hádám na to přelití... Dále on sice Zami není náročný na denní světlo, ale přeci jenom nemůže dlouhodobě žít jen ze zářivek, i zde může být problém, ale ten by nastal až po čase.. Sledujte rostlinku dál a uvidíte.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 10:12

I když roste ve stínu tak má radši světlo

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.