Stříhání rybízu

Od: Datum: 30.09.16 21:25 odpovědí: 8 změna: 06.10.16 23:29

zdravím,,,,,kdy mohu ostříhat rybíz,,,teď-nebo na jaře..děkuji,,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.16 21:28

Veškeré stříhání nechte na jaro, na podzim nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.09.16 21:34

pckop---děkuji ,,nebyla jsem si jista.

Od: rv
Datum: 30.09.16 22:20

Rybíz je plevel, jde stříhat kdykoliv. Nejpohodlnější je to v létě ještě s plody, ty se pak lépe obírají a nové letorosty mají dost času, aby prosvětleným keřem prorostly.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.16 00:19

vhodnější je podzim.U keřového rybízu se odstraní starší větve jako 3-4 roky-celé až u kořenů.Ostatní se nechají,pokud jsou přerostlé,zakrátí se při květu nad posledními květy.U stromkového se odstraní větve,příliš zahušťující korunku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: balzerka
Datum: 02.10.16 14:08

Teď jen odstraňte staré větve, případně poškozené, u země. Zbytečně drží choroby a zjara budou "tahat mízu" na úkor mladých. Stejně je na jaře kvůli hustotě keře odstraníte. Na jaře už jen zakrátíte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.16 19:53

A jak je to se stromkovým rybízem? Ty moje jsou nějak neduživé. Díky a omlouvám se za "příživu" na otázce Zavináce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.16 19:56

suzy,,já nemám stromkový,ale mám keře jako hrom,ani do nich nevidím,musím počkat až opadne listí.

Datum: 06.10.16 23:29

Určitě na zimu,keř silně zredukuj odstraněním starých větví.Ponechávají se v keři 3 - 4 větve.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.