Co se proto dá udělat?

Od: Datum: 29.09.16 12:52 odpovědí: 3 změna: 29.09.16 17:52

Na jablkách jsou tyto skvrny a jsou trochu propadlé-viz foto. Poradí mi někdo jak se tomu dá předejít? Děkuji za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.16 12:54

Pihovitost jablek. Nedostatek vápníku.


doplněno 29.09.16 18:44:

Některé odrůdy jsou na toto fyziologické onemocnění náchylnější než jiné. To, že jabloň špatně přijímá vápník neznamená, že není v půdě v dostatečné zásobě. Záleží na mnoha faktorech, které nemůžeme vědět. Víte však, že tato jabloň pihovitostí trpí, takže kromě vyváženého hnojení ke kořenům bych provedl doplnění vápníku přes listy např. hnojivem Wuxal Kalcium dle návodu. Popel z dřeva může a nemusí být vhodný, ale určitě ne jednorázově a v uvedené dávce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.09.16 14:10

Jak byste tam ten vápník dodal? (mě napadá popel) a jak často je potřeba ho tam dodávat, jednou třeba 10kg popela ke stromu nestačí?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.09.16 17:52
avatar

Příčinou pihovitosti bývá nevyrovnaná výživa - hlavně nedostatek vápníku, jak již napsal pckop. Takže to nejlepší, co můžete nyní na podzim teď udělat, koupit si dolomitický vápenec. Část ho promíchat s kompostem a zarýt okolo stromu o velikosti obvodu jeho koruny.Zlepšíte tím příjem živin a hlavně vápníku, kořeny..Zbytek vápence posypte okolo stromu před začátkem zimy,než napadne sníh.To je vše.Doporučuji vám vápnit pravidelně každý rok, protože dolomitický vápenec obsahuje ještě jeden důležitý prvek a to hořčík.Je to výborná prevence proti pihovitosti plodů.


doplněno 29.09.16 18:31:

A ještě něco, když použijete popel, tak jedině dřevěný - ze dřeva bez chemické úpravy. Popel je poměrně dost rozpustný ve vodě.K pohnojení použít v poměru 1:2,takže na 10lt vody je potřeba 5kg popela. Ale dřevěný popel obsahuje kromě jiných prvků i cca 10% draslíku a ten se podílí na omezení příjmu vápníku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.