Sběr šípků

Od: Datum: 25.09.16 07:08 odpovědí: 8 změna: 01.10.16 23:08

ahoj,je možné již trhat šípky nebo ještě pár dní počkat.Děkuji předem všem odpovídajícím

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 07:45

ahoj, u nás už se sbírají... jsme 230 m n.m. - ve vyšších polohách možná ještě nebudou, myslím si ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: boba®
Datum: 25.09.16 13:42

Já bych s nima ještě počkala, ještě naberou do sebe sluníčko a vitamínky:)

Datum: 25.09.16 08:01

Letos už jsou hodně zralé, změklé,přispělo k tomu dost teplé září - je nejvyšší čas .

Datum: 25.09.16 12:04

Říkalo se, že šípky mají přemrznout

Datum: 25.09.16 13:35

Přemrzlé šípky jsou pro použití do čajů ideální,ale hrozí tady po rozmrznutí bakteriální napadení.Musí se rychle usušit pro skladování.Šípky těsně před zmrznutím mají nejvyšší obsah léčivých látek.Doporučil bych je rozdrtit a usušit před uskladněním.

JABRAKA

Datum: 27.09.16 01:09

A sušíte je celé, v sušičce, nebo rozkrájené? A co ta "skelná vata" uvnitř? Ta v čaji nevadí?

Datum: 01.10.16 22:54

Já je trhal před mrazem proto,že jsou tvrdé a člověk néní od ních jako čuně žpinavý,což po přejití mrazem nelze,protože značně změknou a jsou jako bláto.Jinak já je sušil v eletrické troubě při 50stupních pokryté na třech plechách tak dlouho až byly tvrdé,obyčejně po 24 hodinách jedna dávka,což při počtu 10kg jsem sušil asi 1 týden.Potom jsem je mlel na masovém strojku č.10 a po semletí jsem dával dvě polěvkové lžíce do papírového pytlíku v kávovaru a nechal přejít varem,protože mám doma také sušenou aronii,tak jsem do pytlíku k šípkam přidával i malou lžičku aronie,aby to mělo jak dobrou chut,tak i barvu.Tímto spůsobem vám ochlupení nepřekáží ze šípků,jinak však je musíte pouze usušit a nemlet.použivat je potom musíte tak,že namáčíte celé,nejlépe přes noc v nádobě,podle toho kolik chcete si udělat čaje.Dnes už mám zasobu nadělanou nejméně na dva roky dopředu.

Datum: 01.10.16 23:08

jinak se suší celé,nerozkrájené a je jedno kde,eletrická trouba zapnutá na noc je podle mě nejlepší a nejůčinější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.