Zahrádkář - může to mít pro někoho cenu?

Od: Datum: 18.09.16 14:06 odpovědí: 5 změna: 19.09.16 02:54
avatar

Mám spoustu ucelených ročníků z let 1980 až 2002 časopisu Zahrádkář, samozřejmě na půdě. Dělala jsem pořádek, našla je a vzniklo dilema. Vyhodit nebo ne? Mohly by být tyto ročníky časopisu Zahrádkář pro někoho přínosné, nebo ne? Já sama jsem se z nich v průběhu času kdysi mnoho naučila. Mnoho poznatků přinesla také až praxe, pozorování, pamatování si a správné vyhodnocování výsledků při způsobu práce "pokus omyl".

Tato otázka není v žádném případě inzerce. Jen bych ráda poprosila ostatní zahrádkáře o názor, jak by s těmito časopisy oni naložili. Za každý názor předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.16 14:07
avatar

Každá věc má pro někoho nějakou cenu, myslím si, že se i tady najde zájemce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.16 14:22
avatar
Já našel na půdě pár výtisků Rádce z předmostí na Moravě a přečetl jsem je od prvního do posledního řádku. Zrovna zahrada je oblast kde dobré rady neztrácejí cenu ani po letech. Možná se změní sortiment používané chemie, ale rozumy co, kdy ,kam sázet kdy sklízet a jak zpracovat úrodu, s lety cenu neztrácí. Navíc dneska podobný časopis řekne kup si tenhle lis a udělej z jablek mošt zatímco dřív tam bylo jak si ten lis za pár korun vyrobit.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.16 14:26

Koukla jsem na Aukro do skončených, za 2 měsíce se neprodal ani jeden, pokud se Vám někdo ozve, prodejte mu to. ;)

Asi bych věnovala, nebo se poptala na nejbližším svazu zahrádkářů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nejt
Datum: 18.09.16 17:04

V tomhle oboru informace nijak moc nezastarávají, čili kupce si to dříve nebo později najde. Otázka je v jakém to máte stavu, jestli to máte ve formě celých svázaných ročníků, nebo jen tak jednotlivě hozené v krabici atd. Pokud narazíte na nějakého sběratele, tak většinou kupují hlavně svázané ročníky a to spíše ty starší. Jednotlivé nesvázané ročníky budou prodejné obtížněji. Zkuste to nafotit a dejte to na nějaký inzertní server, nebo to hoďte rovnou na aukro, do nějaké kategorie, kde je vystavení zdarma, dejte si funkci, že v případě neprodání položky se automaticky znovuvystavuje a nechte to žít vlastním životem, dál se o to nemusíte starat. Cenu můžete upravit vždycky. Rvačka o to nebude, s tím počítejte. Ale nad tím, že se to třeba neprodá hned nezoufejte, jelikož máloco v tomto druhu zboží se prodá na aukru napoprvé. Nosit to na nějaký zahrádkářský svaz je skoro k ničemu, tam toho budou mít habaděj. Nosit to do antikvariátu je úplně k ničemu, většina tohle ani nebere, nebo vám nabídnou tak málo, že dáte víc za benzín.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 02:54
avatar

Jak napsal albatros, každá věc má dříve či později svého kupce.i.A že v Česku je záhrádkářů, díky vzrůstajícímu trendu stavby rodinných domků, stále víc o tom žádná.Jen to chce zveřejnit na správném místě, zrovna na Aukro mi to moc vhodné nepřijde.Do rubriky časopisů moc lidí nezabrousí.Zkuste je nabídnout přímo na webových stránkách specializovaných jen na zahradničení, tedy pokud za ně nebudete chtít nějakou závratnou sumu. A pak, ješte dnes přece existují různé zahrádkářské časopisy, ve kterých je možnost i inzerce.Pokud by však žádný zájem nebyl, do sběru je můžete dát vždycky,dokonce za výkup papíru dnes dostanete víc Kč než dříve.To bych ale řešila až jako tu poslední možnost.Tož,tak.To je můj názor.


doplněno 19.09.16 03:00:

Naprosto souhlasím s totak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.