Nemoc stromu

Od: Datum: 17.09.16 22:55 odpovědí: 7 změna: 19.09.16 10:46

Prosím o radu co je to za nemoc na kmeni broskvi a jak se jí zbavyt.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.16 03:53

Já bych řekla,že stromek máte napadnutý vlnavkou krvavou, ačkoliv se tento druh mšice vysytuje především na jabloních, může lokálně napadnout i jiné stromy. Její kolonie připomínají chomáčky vaty.Saje během vegetace na dřevnatých větvích, vyjímečně i na letorostech.Pokud se tedy nepletu, tak při setření chomáčku by vám měla vzniknout mazlavá hmota.Stromek bych zkusila celý ručně otřít a před zimou patu kmenu obsypat prachovým páleným vápnem.Pokud se objeví na jaře opět, pak použít Mospilan 20 SP, postřik se dle potřeby opakuje a začít s ním hned při prvním výskytu vlnatky.

Ohodnoceno: 2x

Od: luciefischer
Datum: 18.09.16 12:29

Děkuji za odpověd.Vlnavka krvavá to ale není asi.Když se to rozetře tak je to jako prášek suché.

Datum: 18.09.16 22:39

Také mě na první pohled napadla vlnatka krvavá, ale ta napadá hlavně jabloně. Nevím, co to je, předpokládám něco houbového. Kůru bych očistil a natřel bordeauxskou jíchou.

Datum: 18.09.16 22:59

Červci, ošetření jak jste řekl nebo biool, careo postřik

Datum: 19.09.16 01:17

Nedá mi to, zkusila jsem ještě po zvětšení fota podívat se přes lupu a zahlédla jsem malé otvůrky do kůry, nebo to jsou puklice?.Jestli se mýlím, tak mi to vyvraťte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.16 07:58

Červci. Zadejte si do googlu, vypadne vám spousta druhů.

Ohodnoceno: 0x

Od: luciefischer
Datum: 19.09.16 10:46

Děkuji všem moc za odpovědi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.