Lekníny v jezírku plavou

Od: Datum: 15.09.16 11:02 odpovědí: 7 změna: 17.09.16 15:52

Dobrý den, přesadil jsem lekníny z prasklého betonového jezírka do výlisku z plastu (jak mají v každém hoby marketu). Po napuštění lekníny plavou na hladině, zkoušel jsem zatížit kameny ale nic moc, prodává se něco přímo na výsadbu rostlin do jezírka?, nebo znáte nějaký fígl? Rostliny do jezírka se prodávají v takových košících, ale tam jsou zakořenělé, takže z nich nevyplavou. Moc děkuji. Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 15:12

Prodává se myslím přímo zemina pro tyhle kytky..Musí se počkat až se ta zemina pořádně nasákne vodou .Pokud neseženete tu speciální,tak nějakou tu zahradní promíchat s tou kupovanou ,aby to byla těžší směs.

Ohodnoceno: 0x

Od: vaclav123456
Datum: 16.09.16 14:09

Děkuji za odpověď, ale v mém případě to není moc realizovatelné. Jezírko je poměrně velké, mám tam 3 ty plastové výlisky největší jaké měli. Zemina se myslím prodává po 20l, to bych se nedoplatil. Když se jezírko zakládalo asi před 80 lety, tak ještě tyto substráty neexistovali.

Datum: 16.09.16 14:28

Zkuste se podívat sem, je to zajímavý článek. http://abecedazahrady.dama.cz…vor-vite-jak-pestovat-lekniny

Nebo tady: http://www.keliwood.cz/aktual…lekninu-navod-duben-dil-treti (pán je zasypává kamínky).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.09.16 16:24

Děkuji za odkazy. Asi je budu muset obsypat těmi oblázky, když to funguje. Nejdříve je zkusím nechat zakořenit v menším množví vody, sice nebude jezírko hned dělat parádu, ale třeba to bude stačit.

Datum: 16.09.16 23:28

Tak jste zatížil kameny špatně. stačí jenden větší, ale zatížit správně tak,a by nevyplaval. Nic složitého v tom nehledejte. Taky ale záleží do čeho je sážete, jestli přímo do nějaké vrstvy na dně nádrže nebo samostatně do květináčů nebo do nějakého děravého koše, kterým můžou prokořenit celou plochu. Ale i tak pokud máte jen částečné sazenice, hluboko je zasažte do substrátu (směs štěrku a písku (a subtrátu pro lekníny) jakoby víc na ležato a položte na ně větší kámen. A nevyplavou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.09.16 14:39

Děkuji za odpověď. Já jsem tam kameny vůbec nedával, myslel jsem, že to bude stačit, kořeny jsem přikryl jen větší vrtvou bahna a sunstrátu. Na dně totiž žádné kameny nebyli, takže je jedině museli nechat zakořenit v poloprázdném jezírku, aby je voda tolik nenadnášela. Nejdřív to zkusím takto, ale asi to budu muset kameny stajně zatížit, rostlin tam mám víc než hodně, tak se mi nechtějí kameny vozit.

Od: maky®
Datum: 17.09.16 15:52

Možná vás Václave naštvu, tak se předem omlouvám, ale jak jsem si přečetla nadpis Lekníny v jezírku plavou, jediné, co mne napadlo, bylo - a plavou kraula, prsa nebo znak? fakt prominte, tak mi to přišlo do hlavy :-D

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.