Co je to za plevel?

Od: Datum: 15.09.16 09:16 odpovědí: 11 změna: 15.09.16 22:05

Houževnatý plevel (fotka bohužel nic moc), vyskytuje se prakticky všude, v současné době hojně roste na chodnících mezi dlaždičkami a u obrubníků. Co to je?

doplněno 15.09.16 10:18:

*palec*Jo jo, tak to bude ten truskavec. Snažím se ho zlikvidovat z chodníku (celkem neúspěšně). Údajně je to jednoletka, takže snad přes zimu zmizí a případně to chce příští rok nedovolit vykvetení.

Díky všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 09:47

truskavec. Léčivka ;)

Ohodnoceno: 5x

Datum: 15.09.16 09:48

Ta fotka opravdu za moc nestojí. Myslím si však, že se ten plevel jmenuje Ptačinec žabinec.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 15.09.16 09:48

Dobrý den, spíše to odhaduji z popisu a vlastní zkušenosti s tímto "neřádem" (než z obrázku).

Mohl by to být plevel truskavec (rdesno) ptačí (viz odkazy). Zdravím!

http://www.biolib.cz/cz/image/id91262/ http://skalky.net/atlas/polygonum_aviculare

doplněno 15.09.16 10:22:

magdon - on jde ze spár špatně trhat, protože je značně pevný. Je dobré najít jeho střed, namotat všechny výhony na prst a zatáhnout. S podzimem zežloutne a začne se rozpadat - jde lépe likvidovat.

Ovšem, za rok tam bude znovu .

doplněno 15.09.16 10:39:

magdon - jo, on je to prevít houževnatý a krásně roste (a léčí chodník, když je léčivka) .

Ohodnoceno: 4x

Datum: 15.09.16 10:33

No jo, namotat na prst... Jenže já ho likvidoval na chodníku před panelákem, vydlážděném zámkovou dlažbou. Vyrostlo to do takových rozměrů, že v tom bydleli holubi (mimochodem neskutečně drzí, když jsem do nich dloubal košťetem, jen opovržlivě vrkli a popošli o 1/2 metru dál). Vytrhnout to nešlo, tak jsem to aspoň osekal zednickou lžící těsně u dlažby. Bylo toho na 2 velké pytle od brambor. Je to 14 dní a už to zase roste. Tak jsem to postříkal herbicidem na dvouděložný plevel a teď čekám, co to udělá.

doplněno 15.09.16 11:07:

"...stačí podrýt motyčkou".

Teda nic ve zlém, ale zkoušela jste někdy něco podrývat motyčkou uprodtřed takového chodníku?

doplněno 15.09.16 18:59:

Ben - Špachtli jsem neměl a ta zednická lžíce má výhodu, že se její hranou dá docela dobře sekat (což špachtlí tak docela nejde. Že bych dokázal vytáhnout s kořenem i dlaždici nehrozí ani náhodou *smich*. Je to profesionálně dělaný sídlištní chodník, dusaný "žabkou".

Datum: 15.09.16 10:47

magdon. Musíš ho likvidovat hlavně PŘED tím, než se vysemení. Herbicidem. A potom jde dobře odstranit na jaře. To vyrůstá ze semen a bývá ho pořádný "koberec". Ale v té době ho stačí podrýt motyčkou. Nemá ještě hluboké kořeny.

Datum: 15.09.16 11:45

magdon. Těžko můžu tušit, jakou máš dlažbu :-D. Dost dobře nechápu, jak si můžeš takovouhle dlažbu nechat zarůst natolik, že má plevel dlouhý kořen a pak je obtížné se ho zbavit. Tak Ti poradím další věc. Na jaře, jakmile se začne objevovat (poznáš ho, neboj, má načervenalý stonek), tak vezmeš konvici s horkou vodou a poleješ ho. Musíš ale opravdu v ranném stadiu, ne až bude velký. Počítej s tím, že to budeš muset udělat několikrát, protože semena klíčí postupně. Nebo pak je další možnost - chemická. Existují roztoky, které působí na semena v zemí. Tím, když zaleješ spáry mezi dlažbou, tak nic nevyklíčí (pozor, neplést si s Travexem)

Datum: 15.09.16 18:48

Že jde o chodník se zámkovou dlažbou před panelákem jsem psal už v příspěvku v 10:33 ;). Plevel jsem nenechal vyrůst já, já jsem jen dostal za úkol ho zlikvidovat, za což jsem byl odměněn. Takže teď nemůžu připustit, aby vyrostl znova!

Datum: 15.09.16 10:44

Bene, léčí nejen chodník. ;) Něco málo si o něm laskavě přečti . http://www.sportuj.com/view.p…ucinky&cisloclanku=2015110011

Od: ben®
Datum: 15.09.16 10:53

Dobrý den, Vaše podrážděná (vztahovačná) reakce je nadbytečná. Já o tom, že je to léčivka, vím. To doplnění nebyl útok na Vás, ale pokus o humor, že když je to léčivka, tak to tazatel může brát tak, že mu léčí i ten chodník. Ovšem, když tazatel použil tu chemii, tak o léčivku asi zájem nemá - potřebuje jen zlikvidovat plevel. Zdravím!

doplněno 15.09.16 11:11:

magdon - jde to lépe nabroušenou špachtlí (ta zednická lžíce asi ostrá nebyla). A když ten plevel taháte, tak je ještě dobré nohou si přišlápnout kostky nebo dlažky, protože je můžete nadzvednout.

Od: balzerka
Datum: 15.09.16 19:12

Rdesno ptačí. Do čajů na ledvinové kameny. Uváděno jako truskavec. Těžko se tahá ze spár v chodníku.

Datum: 15.09.16 22:05

Dva až tři postřiky přípravkem typu Roundup podle vzcházení rdesna a máte celoročně pokoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.