O kolik se sesedne mulčovací kůra za rok?

Od: Datum: 12.09.16 11:16 odpovědí: 7 změna: 15.09.16 21:59

Prosím Vás, o kolik si sesedne mulčovací kůra za rok? Loni jsme dávali na fólii cca 10cm (podotýkám tedy, že kůru jsme klupovali v Bauhasu 80l/79,-).

Moc díky za odpověď!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.09.16 11:21

Proč si nezměříte letos výšku? A hned máte výsledek. Je rozdíl, zda na plochu pere celý den slunce, zda je ve stínu, zda u vás téměř neprší, nesněží, atd. Můj odhad je 50%.

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 12.09.16 14:15

Kůra se určitě trošku sesedne, ale jsou zde ještě další faktory, postupně trochu zetlí, pak jsou tu kočky, tedy všude třeba ne, ale k nám nějaké lezou a strešně kůra hrabou, úplně je vidět někde folie a kůra lítá do cestičky. Tak jsme jako okraj dali nízké palisády a mám klid. Jen po nich zabrabu ty jamky.I přes to každý rok na jaře dosypu jeden pytel mulčovací kůry.

doplněno 12.09.16 14:17:

koupím ji na podzim v akci a na jaře dosypu, možná nyní už tak nebude mizet, když máme ty okraje záhonu.

Datum: 12.09.16 14:22

Kůra se musí každoročně přisypávat,,,schne ,ptáci ji rozhrabávají,,Já mám také kůru ,,ale právě vnuk mi přiveze kameny kačírky a posypu to tím.Ne tím malým,aby nezapadly a mám klid.

Pokud máš udělaný obrubník kolem té kůry .tak při sekání to zavazí.,a neudělá se to pořádně.A je to moc drahé ty obrubníky i ty z umělé hmoty ty zelené..i sekačka někdy to poškodí.

Datum: 12.09.16 14:31

zavináči, naštěstí tam nesekám, je tam vedle palisády cestičak a vedle zase závon. Takže na tu cestičku už kůra nelétá, at si kočky hrabou jak chtějí a že hrabou i ptáci, to mne nenapadlo, ale asi jo, všechno svádím na kočky.Kačírek máme na jiném záhoně, pod ním také folii, ale bohužel stejně plevel proráží.

Datum: 12.09.16 14:57

zavináci měli v akci v OBI nízké palisády cca 20 vysoké metr dlouhé levné asi 40,-Kč , navíc je to moc hezké.

Datum: 13.09.16 08:50

Jo palisády jsou různé,,mi uhnily po několika letech,,,ti ptáci dělají největší paseku ,,mají tam broučky a jiné..Je tam vlhko a tak je tam ukrytá růná verbež pro ptáky...

Od: balzerka
Datum: 15.09.16 21:59

O kolik se sesedne kůra? U mne nejmíň o 4 pytle za 90 kč na 10m čtverečních

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.