Odrůda malin bez trnů

Od: Datum: 12.09.16 09:42 odpovědí: 10 změna: 16.09.16 20:48

Dobrý den. Mohl by mi někdo doporučit vyzkoušenou beztrnou odrůdu malin. Je jedno, jestli jednouplodící nebo remontantní. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 08:47

Řekněte nějakému majiteli a on vám určitě dá nějaké větve...Vyzkoušené nejsou ,jedině jak píši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 09:09
avatar
Podpořím radu kolegyně výše.
Maliny mám 30 let.
Bezostné, rodí i dvakrát do roka.
Ovšem odrůdu nevím. Dostal jsem je, resp. vykopal jsem si pár kořenů, které původnímu majiteli "utíkaly" mimo vyhrazený prostor.
Za pár let už utíkaly i mně, hodně jsem jich vykopal a rozdal.
Vykopte si mladé výhony, nebo se dá rozdělit starý členitý kořen.
Na jaře vyřežte u země suché hnědé větve, které odrodily. Rodit v létě budou zelené výhony z loñského roku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 09:46

Problém je v tom, že jsem u nikoho beztrné neviděl, jinak bych si odkopnul. Maliny na zahradě mám, bohužel s trny, a budu je likvidovat. Nové chci dát na místo, kudy se občas bude muset projít, takže raději bez trnů. Nabídka v zahradnictvích nějaká omezená je, ale lépe osobní doporučení, protože co se dnes prodává je často otřesné.

Datum: 15.09.16 07:56

Co myslíte tím slovem " otřesné"? Kvalita sazenic či chuť plodů? Zkuste třeba nodrůdu ´Ljulin´.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.16 21:49

Tím otřesné, myslím např. to, že jsem zakoupil ostružiny před třemi lety na Zahradě Čech. Prodejce je vychválil až do nebe a výsledek. Výhon není delší jak metr, takže udělaná konstrukce je pro ně na ...Krásně sice kvetou, ale místo pořádného plodu se udělají dvě, tři kuličky místo pořádného plodu a nakonec je to nepoživatelné stejně. Vedle ostružiny od kamaráda rostou a plodí jak mají. Třem druhům převislých karafiátů zakoupených v zahradnictví zřejmě zapomněli říct, že jsou převislé, atd.atd. Takže něčí zkušenost z určitou odrůdou dá vodítko. Stejně není záruka, že v zahradnictví koupíte, co chcete.

Datum: 16.09.16 07:31

Aha,no tak to je pech. To Vám prodal nějakou planou ne,podle toho co píšete, *smich* bych to prodejci omlátil o hlavu. Ono se toto hodně stává u překupníků. Všude po Čechách je spousta tzv. "zahradnictví" s masivním sortimentem.Je jasné,že toto vše nemůžou vyprodukovat,takže to samozřejmě překupují. Mnozí nemají ani znalosti k té které rostlině,takže nevědí pořádně co prodávají a nedokáží zákazníkům dát dostatečné info..Mají jen něco naučené,ale zkušenost s rostlinou chybí. Te´d na podzim byste mohl sehnat prostokořenné někde ve školce kde Vám budou garantovat odrůdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 13:06

Doporučuji Bulharský rubín, ten je beztrnný a teď v září mi remontuje, pokud neostříháte konce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maliny
Datum: 16.09.16 13:46

Ostnaté stonky. Tak kdo má pravdu

http://www.atlasbotani.eu/index.php?detail&cislo=1868

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 17:48

Co jsem našel, tak bulharský rubín trny má a není remontantní.

Datum: 16.09.16 20:48

Máte pravdu, trny má. Ale mám více druhů malin Polka, Polana atd. a ještě nějaké žluté a bral jsem to vzhledem k těmto odrůdám. Jinak Rubín není remontantní, ale v dobrých podmínkách remontuje tzn. rodí ještě na nových výhonech pouze na jeho koncích. Mám to tak každý rok, začíná to v září a končí někdy v říjnu. Pak to ještě letos ty konce s plody ostříhám (hned jak nebudou díky zimě dozrávat) a příští rok rodí normálně na těch nových.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.