Sestřih růží před zimou

Od: Datum: 11.09.16 20:15 odpovědí: 7 změna: 13.09.16 13:18

Může mi prosím někdo poradít kdy mám provést sestřih růží před zimou a jakým způsobem se toto provádí.

Jak nízko u země mohu růže střihnout.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 11.09.16 20:36

Stříhám až na jaře, až když je jasné, kam až vymrzly. Na podzim jen odstraním šípky, přestárlé a nemocné větvičky. Tak v listopadu přihrnu, případně pokryju chvojím. Od konce léta nehnojím, aby stonky vyzrály a líp přežily zimu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.16 21:07
avatar
Můžeš to obrat zhruba jestli kolem toho chodíš, abys se tomu nemusel celou zimu vyhýbat ale konečnou fazónu tomu dej až na jaře. Vystříhat co vymrzlo. Obrat tenký větvičky a silný zakrátit na tři očka. S výjimkou čajovek a pnoucích růží které se stříhají jen kvůli tvarování. Tam se do toho tak tvrdě nejde.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.16 21:13

Děkuji za radu. Budu se snažit provést sestřih podle doporučení.

Datum: 12.09.16 08:23

Před zimou se na stříhání vykašlete.Přihrňte zem a udělejte růvek k bázi rostliny. Můžete udělat i kryt z chvojí,pokud budou v zimě hrozit třeskuté mrazy,či u choulostivějších odrůd. Můžete na kryt použít i neotex(netkanou textilii).Lze s ní i ovinout stromkové růže či nějakou tu choulostivější popínavku. Na jaře,až už nebudou hrozit žádné přízemní mrazíky,tak velkokvěté,mnohokvěté šmikněte tak cca 10cm na zemí. Vypadá to sice hrůzostrašně,ale podpoříte tím rostlinu k tvorbě nových letorostů na kterých kvete. Nehledejte v tom žádnou vědu,protože v tom žádná není.Počet oček není rozhodující. rabátka,plůtky či plošné výsadby růží se berou klidně plotostřihem.Odstraňte také takové ty slabší větévky.Ty ustřihněte až u báze(u krčku),pokud se s tím budete chtít "mazlit".Pak kupte hnojivo(doporučuji speciální na růže) a trochu jim dopřejte. Ale to vše až na jaře. Nyní jen to nahrnutí zeminy,ale to bych dělal fakt až bude zima. Mám vyzkoušeno,že současné zimy vydrží očka i bez krytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 13:16

Děkuji za radu, určitě tento způsob vyzkouším, alespoň u částí keřů.

Datum: 13.09.16 08:55
avatar

Před zimou stříhám koncem října či začátkem listopadu. Kolem Dušiček. Větvičky jen zkrátím asi na 30 - 40 cm, aby na zimu nestrašila na zahradě ta "košťata". Nyvíc vystříhám to, co třeba uschlo.

Zbytek dostříhám na jaře, až když začnou lézt pupeny. Stříhám zhruba na 3 - 4 pupeny. K tomu dostříhám vše, co mi na podzim "uteklo". Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 13:18

Díky za zprávu. Takto podobně jsem toto praktikoval již minulá léta.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.