Co s odkvetlou lilií?

Od: Datum: 11.09.16 12:49 odpovědí: 8 změna: 16.09.16 12:11

Dobrý den.Prosím o odpvěď na otázku...Lilie je sice na nevhodném místě,ale jelikož se jí vcelku daří,tak jsem ji tam nechal a měla po 3-4 roky jeden květ,letos poprve na měla dva květy...ale zajímá mě jak ji připravit na zimu...ted třeba sestříhnout jí?jak...děkuji .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.16 12:50
Striham co nejpozději. Cibulka si z toho stonku stáhne živiny do cibule a pak má příští rok více síly. Lilie přesazování nemají rady. Takže jen pokud je to nutné.
Ale květ striham hned po odkvětu, aby nedělala semena.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.16 12:50

Akorát odstraňte semeníky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.16 13:46

Co s ní teď dělat? Jednoduše - nic. Semeníky se nevytvářejí, takže nejsou potřeba odstranit. Listy jsou zelené, rostlina vytváří zásobní látky na zimu a na další kvetení. Až listy a stonek úplně uschnou, ustřihněte těsně nad zemí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.16 18:24

Zdravím. Ještě bych doplnila; vyplatí se udržovat dobře vypletých asi 30cm země okolo lilie, aby jí plevel neubíral živiny, které potřebuje pro zvětšení své cibule a nabrání co nejvíce živin pro kvetení v příštím roce. Ješte nyní můžete odebrat ve vypletém kruhu trochu země, a místo ní rozsypat okolo lilie drcené dřevěné uhlí smíchané s kompostem a rašelinou a navrch zamulčovat kůrou. Až žlutý seschlý stonek odstřihnete, poznáte tak přesně, kde lilii máte a tak v polovině listopadu cibuli prospěje zakůrované místo ještě nakrýt chvojím. Udrží zem déle nezamrzající a na jaře bude vyrovnávat teploty, dokud nebude stálejší počasí. Teprve pak odkryjte chvojí (nejdéle začátken března) a cibule bude rašit. Ať vám lilie pěkně kvete. :) Ida

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.09.16 19:16

Název otázky mi jenom něco připomněl - jsou lilie, co jen tak neodkvetou :)

#skaut

Datum: 16.09.16 08:32

Chudinku lilii Vám dusí plevel. Ta moje je okopaná v pěkné hlíně, pravidelně zalévaná. Mám ji už asi 8 let na stejném místě. Dostala jsem cibulku od jedné paní. Kvetla až 3. rok. Dneska už nás pomalu stěhuje ze zahrádky.

Po odkvětu ostříhám a nechám stonky asi 40 cm dlouhé. Na zimu dobře zakryju chvojím, přihrnu hlínou.

Na jaře, když začnou vyrážet nové puky, to staré loňské ostříhám, nakypřím okolo, pohnojím. Podívejte se na tu krásu!

Připadá mi, že té své lilii dáváte málo péče. Polepšete se, uvidíte, jak se Vám odmění! ;) Jaga.

Datum: 16.09.16 08:36

Pane bože, taková krása! Moje lilie spíš připomínají ty od tazatele, ony opravdu chtějí, aby jim člověk vytvořil místo, staral se o ně a taky hnojil. Pokud jsou zapojené v jiné výsadbě, tak napřed kvetou málo, pak vůbec a nakonec zajdou.

Datum: 16.09.16 12:11

Babčo. Tak ta je fakt nádherná. Tiše závidím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.