Náletová rostlina

Od: Datum: 11.09.16 07:21 odpovědí: 4 změna: 11.09.16 23:17
Na balkon panelového domu mi z břízi rostoucí opodál vítr zavál semena pod oplechování kraje balkonu. Semena se uchytila vzklíčila a těchto malých rostlinek brízy se nemohu zbavit. Vždy po mechanickém odstranění vyraší opět . Již pátým rokem po sobě. Jak je lze trvale odstranit?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.09.16 07:27
avatar

Dobrý den, bude muset nastoupit chemie - tedy, vhodný preparát na hubení rostlin, který si zakoupíte v drogerii, použijete dle návodu, počkáte a až po odumření rostliny ji mechanicky odstraníte. Zdravím!

P.S. Další možnost je to oplechování lépe utěsnit, resp. předělat, aby tam semínka neměla šanci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 11.09.16 13:32

Malé vám zničí nějaký totální herbicid. Pokud jsou větší, tak už něco na dřeviny. Nejlepší zkušenost mám s Garlonem. Někde mi řekli, že už se nevyrábí, ale viděla jsem ho na internetu. Ve větším městě bude i v obchodě. Pokud je náletových dřevin málo, dá se Garlonem rostlina poctivě natřít štětcem.I třeba řezná plocha. Pak se pár týdnů čeká. Herbicid musí v rostlině kolovat a projít až do kořenů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 23:03
avatar

Nejlépe zamezit vpadání semínek do prostoru pod oplechování. Zjistěte kudy padají a vyspravte vhodným tmelem. Jakým, to vám poradí v prodejně. Pokud padají vrchem, zřejmě vám tam i zatéká.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.16 23:17
avatar
Nevyraší opět, ale jsou to stále nová semínka (semenáčky). Jak už tu bylo psáno, dát balkon do pořádku. Jinak to bude práce sysifovská. M.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.