Vinná réva

Od: Datum: 07.09.16 18:13 odpovědí: 6 změna: 08.09.16 17:57

Zdravím,,,chtěla bych ostříhat šlahouny od révy,,,mám tam ještě pár hroznů ale je to spleť .Snad tomu neublížím,když rostou pouze a bude se to stejně stříhat ,chci je vést jinou cestou..Ale až ha jaře.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 07.09.16 19:01
Zdravíčko Zavináčku
Nebojte se a stříhejte.
Já je vždy na jaře ošmikám skoro do hola a na podzim už mají šlahouny jako biče.Vinnou révu máme léta páně.
Momentálně si pochutnáváme na těch skvělých plodech
Ohodnoceno: 2x

Od: jofa®
Datum: 07.09.16 19:49

Na jaře ostříhat na dvě očka 1,5 cm nad očkem zešikma od očka a na letorostu, tažni, který chcete rozvést, ponechat oček více a vyvázat. Jedině tak z toho nebudete mít džungli a dočkáte se nádherných hroznů. Už jsem přejedený a rozdávám na počkání.

doplněno 07.09.16 20:05:

Starosti je v růstu více. Vylamovat nežádoucí slabé letorosty, vylamovat zálistky na budoucím střihu či tažni, zkrácení letorostů ( osečkování), postřk.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.09.16 13:50

wamp,,,,,,čili ty šlahouny mohu teď ostříhat,je to přes půl zahrady několik metrů.Nebo čekat až opadne listí a na jaře to ostříhat,Já už jsem něco ostříhala.

Kdy se to dává nakonstrukci,chtěla bych to dát jiným směrem ,,na jaře tam nebude žádná větvička,jak to pak potáhnu na drát,když nebude co...děkuji..

Od: wamp®
Datum: 08.09.16 15:28
Zavináčku,můžete je ostříhat.
Ale počkejte,až bude réva tzv.mrtvá.
Tzn.,po plodech,po sezóně.
Radím Vám cca v polovině října ;)
Ohodnoceno: 2x

Od: jofa®
Datum: 08.09.16 16:28

Tady máte (načmárnutý) princip střihu vinné révy. Stříhá se z jara po silných mrazech vyzrálé letorosty. Červená loňský střih. Zelná barva - letošní jarní střih, modrá letošní výhony a černá, kde se to střihne příští rok na jaře. Můžete ponechat tažeń s více očky 6-12 podle síly letorostů, který vyvážete obloukem ke konstrukci. Můžete nechat i dva tažně do leva do prava, podle celkového stavu. Je to třeba vidět. Na tom tažni další rok zkrátíte opět výhony na dvě očka a můžete opět o něco prodloužit tažněm. Všeho ale s mírou a podle kondice a růstu hlavy. Zásah do zahuštěnho keře, je dobré vidět co přijde z jara pryč a co zůstane. Oranžový střih pro celkové zkrácení zpětně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.16 17:57

jofa...dala bych vám bodík,ale už nemám,,,děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.