Dá se z obrázku poznat zda a jaká je to dýně?

Od: Datum: 06.09.16 17:33 odpovědí: 6 změna: 18.09.16 19:52

Dobrý den ,dostal jsem semínky dýní,ale bohužel nevím jakých.Stále rostou, mají něco ,co by mohlo být květem,ale nekvete to.Poradí mi někdo?Obrázek přikládám.Děkuji Josef.

doplněno 06.09.16 17:36:

Semínko bylo vsazeno dne 11.7. 2016

doplněno 18.09.16 10:14:

Tak jsem se dočkal. První květ -67 den-ale až na vršku je hruštička.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 17:53

Podle listů se to nepozná. A vysazeno bylo pozdě a špatně. A proč je máte vytažené nahoru do vzduchu, dýně jsou plazivé a čerpají vodu a živiny i výhonky, které musí být volně na zemi. A dovedete si představit, dýni která má třeba kolem 4 kil, že by Vám visela ve vzduchu, když vidíte, jak křehké má výhony? Zkuste semínko vysadit příští sezonu, ale na jaře. nejlépe předpěstovat a vysadit po zmrzlých. Z toho Vám určitě něco vyroste a to už můžeme všichni tady rozpoznat lehce.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 06.09.16 18:37

Dobrý den.

Tohle vypadá na dýni Hokaido.

Bohužel,semínka jste zasel příliš pozdě.My je vyséváme do kelímků začátkem dubna,stejně tak jako okurky.Hned po zmrzlých dáváme na záhon.

Dýně konkrétně na kompost.Jedna sazenice má cca pět až sedm dýní.

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 06.09.16 18:53

Dýně má dvojí květy. Samičí větší zvonce, co jsou z nich plody-dýně a pak křehčí menší a víc samčích. Vy máte exemplář, který vám asi nezaplodí, protože květy jsou nějaké zdegenerované. Vlastně v podstatě nejsou. Semínka asi byla už z domácích kříženců, kde vyroste určité procento zmetků. A sundejte to z té tyčky, my měli dýni 26 kilo, co kdyby vám zázrakem narostla taky taková?

Datum: 06.09.16 20:02

Poznat se to takhle nedá a je úplně jedno, která to je nebo jestli je to nějaký samodomo kříženec. Nic z toho stejně nebude. Je už vysoké datum. Poděkujte dárci, přes zimu si kupte semínka odrůdy, kterou chcete a až zase přijde v červenci s dárkem několika semen, tak jej pošlete někam. Zbytečná práce.

Datum: 06.09.16 20:04

Z této dýně už každopádně nic nebude. Jinak jste je sel dosti pozdě, já dýně vysévám v dubnu na záhon, zároveň s okurkami; teď už mají zralé plody. Příští rok si pořiďte nějaké ověřené semeno a vysejte ho zavčasu. :)

Datum: 18.09.16 19:52

Tak tohle vypadá na máslovou dýni. je velmi dobrá, skoro ji mám raději než Hokaido, protože má daleko víc "masa", které sice není oranžové, ale je sytě žluté. Používá se stejně jako hokaido. Semeník má pouze dole v té kulaté části plodu a není velký. Celý vršek té hrušky je pouze dužina. Snad Vám to uzraje, ale asi nebude dostatečně vyzrálá. Pořád nerozumím tomu, proč je máte vyvázané na tyči. Kdo Vám tohle poradil? Podle mne na té tyči ve výšce nevyzraje, ani kdyby bylo ještě měsíc vhodné počasí. Ale jak je vidět máte svou hlavu, tak si holt udělejte zkušenost sám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.