Trvalkový záhon

Od: Datum: 04.09.16 12:31 odpovědí: 17 změna: 07.09.16 22:13
Dobrý den zahradníci, mám záhon asi 6 X 3 m, chtěla bych si na něj vysadit trvalky tak, aby kvetl od jara do podzimu. Zatím mám po delších stranách na okrajích růže, pivoňky a floxy. Na jedné kratší straně je několik rostlin kamzičníku. V "prostoru" je jedna rostlina zahradní kopretiny a dvě chryzantémy. Doplňovala jsem je vždy letničkami. Záhon je od rána do odpoledne na slunci. Poradí mi někdo jaké trvalky ještě pořídit, aby mi kolemjdoucí záhon obdivovali po celou sezónu? Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 04.09.16 13:02

Zrovna letos se chystám též doplnit trvalkový záhon, mám podobné složení jako vy, pivoňky kvetou zjara, floxy nyní...ještě mám v plánu vlčí bob /lupina/ a denivky, možná lilie.Ale mívala jsem takové vysoké zvonky, bílé a modré, vysoké asi jako floxy a ty kvetly celé léto rok co rok, vřele doporučuji, jsou krásné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.16 13:24

A co nějaké jarní cibuloviny.Přes léto mečíky,jiřinky.Z trvalek kosatce,rudbekie.Měsíček ten se sám vysemení a září jako sluníčko nebo orlíček .K podzimu kvetou drobnokvěté astry , vysoký rozchodník či japonská sasanka.

Ohodnoceno: 2x

Od: mahan
Datum: 04.09.16 21:08

Tady je můj trvalkový záhon,mám tam pivoňky,floxy,kopretiny,bohyšky,bergenie,čechravy,česnek,tulipány,čemeřice,čistec,denivky,hledíky,kosatce,kakosty,kohoutek,třapatky,kokardy,lilie,máky,modřence,orlíčky,a to není všechno.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 04.09.16 21:50

To je naaaaadhera! Ja tam chci

Datum: 04.09.16 21:56

Děkuji,ale nevím proč jsou ty fotky tak veliké na jiných stránkách je mám OK.A taky ten text je špatně napsaný.A klidně se stavte.

Datum: 04.09.16 22:21

mahan. To je jen dobře, že jsou fotky velký. Máš to tam krásný, tak se aspoň můžeme kochat také ;)

Datum: 05.09.16 11:28

sebod:Děkuji.

Datum: 05.09.16 08:38

Mahan, aaaach, krása! *hej* *palec**palec**palec*

Pro tazatelku: kopretiny Česká píseň. Ty jsou dlouho nááádherné. A také třemdava je parádní.

doplněno 05.09.16 08:42:

A toto, to ani nevím, jak se tahle nádherná kytka, poměrně vysoká, jmenuje. Na fotce teprve začíná kvést. Před domem dost neudržované předzahrádky, na sidlišti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.16 11:01

,,tohle je Vlčí bob..ne?

Datum: 05.09.16 11:31

Babi díky.Na prvním snímku to nevím,ale na druhém jePhysostegia virginiana-řetězovka.

Datum: 05.09.16 12:52

Na první fotce je právě ta třemdava. Jinak, mahane, máte krásný záhon. *palec*

Ohodnoceno: 1x

Od: maky®
Datum: 05.09.16 11:51

Mahan krása krása jiné slovo pro váš záhon nemám, opravdová krása *palec*

Od: pt®
Datum: 05.09.16 13:40

"mahan", máte to nádherné, upravené, čisté, je vidět, že práci na zahradě děláte rád...

Datum: 05.09.16 18:05

Mi se líbí ta řetězovka ,,ale nevím kde ji mají

Datum: 05.09.16 19:07

Všem Vám moc děkuji.Pro zavináč určitě koupíte v zahradnictvích kde prodávají trvalky taky jsem ji měla ale nějak se vytratila nebo vymrzla.

Datum: 06.09.16 12:58

Ptala jsem se na ni,,ale nemají tak nevím,, díky

Datum: 07.09.16 22:13

Pro zavináč:Tak jsem Vám našla.www kvetiny-siblova.cz tam ji mají za 32Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.