Platycerium - přesazování

Od: Datum: 01.09.16 18:11 odpovědí: 4 změna: 01.09.16 20:16

Zdravím!

Pěstuji platycerium. Zřejmě se mu daří, z maličké rostliny roste obr. Časem bude nutné přesazení. Ale vůbec nevím, jak to pak prakticky provedu. Máte někdo zkušenosti? Nebyl by někde na netu fotografický postup?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 18:18

Měla jsem ji- položila jsem na stůl a opatrně zvedla "všechna "paroží a zabalila - srolovala najednou do novin . vyklepla z květináče a přesadila, ale nedávejte o moc větší květináč - hlavně jí dejte to co potřebuje -dává se jí zemina na orchideje v té si libuje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.16 19:03

Platycerium je v podstatě kapradina.Proto se s ní zachází stejně.Potřebuje kyselou půdu,spíše rašelinu,smíšenou s pískem.přesazovat se běžně nemusí,živí se i tak jako epifyt,přiživuje se na kůře stromů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.16 19:32

Ono ji (vaši Parožnatku) není až tak nutné často přesazovat, je celkem nenáročná. Přikládám něco rad...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.09.16 20:16

Děkuji za dosavaní rady. Upřesním, z čeho mám strach.

Pro spodní příchytné listy je v květináči pravděpodobně nějaká opora - kus dřeva. To dřevo už asi bude částečně strávené. I kdyby ne, bude do nového květináče krátké. Vyndávají se ty zbytky snadno? Jak se nasouvá nové dřevo?

Mám ve zvyku celou rostlinu ponořit v létě do sudu s dešťovou vodou, v zimě alespoň do velké nádoby. Bojím se, že v době, kdy rostlina ještě nebude v novém květináči pevně sedět, mi i při docela malé manipulaci z květináče vypadne. Tíha listů ji převáží ven. Napadá mě jediná věc - pomocí nějakých drátků ji dočasně k novému květináči připoutat.

Co se týče vhodné zeminy, to znám, to si zařídím. Stejně to odložím až na jaro, ale dnes, při namáčení, jsem se rozhodla, že začnu sbírat zkušenosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.