Stromková růže

Od: Datum: 28.08.16 19:54 odpovědí: 8 změna: 29.08.16 21:43

Dobrý den, chtěla bych ozdobit terasu. Tak mě zajímá, jestli se dá stromková růže pěstovat na terase např. v kontejneru. (Pochopitelně na zimu přestěhovat asi nejlépe do sklepa.) Děkuji předem za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.16 20:22

Jistě že se dá -ale růže patří ven a ne do sklepa. takže v zimě spíš obalit květináč a normálně přezimovat venku.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.08.16 22:37

Naprostý souhlas s hahanaj.Jen je potřeba vědět, pokud vysadíte stromkovou růži do květináče či kontejneru,že růže mají dlouhé kořeny a mají rády květináč jen samy pro sebe, proto je potřeba zvolit dostatečnou velikost.A pak, žádná růže neroste přirozeně jako stromek. Musí být naroubovaná (tzn.dva typy růží spojené v jednu). Takže předpokládám, že si samozžejmě obstaráte již naroubovanou stromkovou růži,ale ta právě kvůli roubování trpí mnohem víc mrazem. Naočkované místo totiž není chráněno zeminou, a tak proti mrazu není odolné, proto se na zimu musí stromek obalit pytlovinou nebo slámou.Takto ochráněnou růži nikam stěhovat nemusíte.Doporučila bych vám koupit takovou stromkovou růži,kdy jako podnož byl použit mimořádně odolný druh růže.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.08.16 16:53

Zdravím, a já Vás asi překvapím,protože krom minirůží jsou všechny růže na podnoži. T.j. ,jak píšete "jsou to spojené dvě růže v jednu". Neroubují se, ale očkují.V drtivé většině. A ta podnož není nic jiného než obyčejný šípek. Tedy zase tak obyčejný úplně né,to aby mne tu někdo nenapadal,je to konkrétné ´Pollmeriana či´Laxa´,ale je to Rosa canina. Ty stromkové růže vzniknou tak,že se nechá na zaškolkovaném šípku narůst vzpřímeně jeden výhon do požadované výšky a ten se pak "v korunce" očkuje.Většinou dvě očka proti sobě. Ostatní růže se očkují do kořenového krčku.Nic záhadného v tom není.Dříve v minulosti se na stromkové růže používala rosa glauca,protože dělá rovné,málo větvené výhony.

Ohodnoceno: 1x

Od: vara
Datum: 29.08.16 12:29

Na ozdobení terasy se výborně hodí oleandr. dobře kvete a dá se řezem udržovat v malém stavu. Na zimu ovšem dovnitř, do chladné a světlé místnosti. Případně fuchsie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.16 16:58

Nejcitlivější místo u stromkové růže je to,ze ktérého vyrustají výhony korunky.To jsou právě ta očka.Kmínek a kořeny je obyčejný šípek,který přežije ledacos.Pokud stromkovou růži chcete nechat v kontejneru,hnojte ji,dobře zalévejte(kontejnery rychle vysychají) a mějte ji v dostatečné velkém kontejneru. Na zimu kontejner ponořte do země a korunku obalte neotexem. Stromkové růpže lze cele položit do mělké vyhloubeniny a celé zasypat zeminou a na jaře je vytahnout a zasadit.

Datum: 29.08.16 17:06

Díky za odpověď. Je to na mě moc složité, jsem naprostý mičurin amatér. Asi nechám terasu plešatou

Od: balzerka
Datum: 29.08.16 19:59

Já bych na terasu do kontejneru doporučila ibišek. Krásně kvete a není tak náročný.

Datum: 29.08.16 21:43

Mám jen stromkovou mini růži (výška cca 60cm) a normálně zimu přežije ve sklepě. Bez nejmenšího problému. Na jaře jí jen hodně ostříhám a přesadím.

Dostala jsem jí jako dárek, růžím jinak vůbec nerozumím, jsem blázen do jiných květin...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.