Vinná réva co je to za chorobu?

Od: Datum: 28.08.16 13:20 odpovědí: 7 změna: 02.09.16 10:11
avatar

ZDravím všechny, na Vinné Révě (růžová odrůda) z ničehonic začaly pomalu žloutnout a usychat listy. Když začaly bobule, tak jsem to preventivně postříkal Kuprikolem 50 proti plísni. Nejhorší je, že usychají celé větve. Listy jsou navíc s červenou skvrnitostí. Víno zalévám tak jednou za 4 nebo 5 dní. Co by to mohlo být?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.16 10:41
avatar

Čím a proti čemu jste od jara stříkal? Prventivně mělo být dřív, než to napadlo bobulky ...


doplněno 31.08.16 10:45:

Plíseň révová - Peronospora

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 19:29
avatar

Proti plísni a stříkal jsem Kuprikolem 50. Psal jsem to v příspěvku. Bobule napadené nemám vůbec, jen listy.

Datum: 01.09.16 22:12
avatar

Cituji: Když začaly bobule, tak jsem to preventivně postříkal Kuprikolem 50 proti plísni. A to je pozdě, proti plísni se stříká od jara. Letošní rok je extrémní na choroby, kolem Mikulova stříkají po každé přeháňce, ani to někdy nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 06:33
avatar

Já to chápu, ale znovu opakuji, že bobule napadené nemám snad ani jednu co jsem koukal, pouze ty listy mě trápí.

Od: honzik*
Datum: 02.09.16 07:29

mě se to moc nezdá, na plíseň (peronosporu). To by musela být ta réva opravdu hodně citlivá. To takhle je vícekrát, nebo až letos? Je fakt, že letos je oproti loňsku výrazně příznivější rok na choroby, ale předloni to bylo ještě horší, co si pamatuju. To byla katastrofa, vloni naopak sucho a "klídek".

Ptám se proč révu zaléváte? Jak je ten keř starý? Réva, pokud není čerstvě vysazená a není extrémní sucho, tak zalévat zpravidla nepotřebuje. Měl jsem kdysi hodně podobné příznaky a během léta mi celý, několikaletý, keř odešel. Ta réva uhnila v zemi. Nevím, co to bylo za chorobu. Každopádně révu, od té doby, nikdy nezalívám, co mám u domu. Skoro bych si tipnul, že jste jí uzalíval. Ale je to jen můj názor. Ještě existuje choroba červená spála.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzik*
Datum: 02.09.16 07:36

Osobně radím, pokud to máte na jídlo, vyvarovat se takovýchto citlivých odrůd. Podívat se v okolí, kdo co má, co je zdravé a zasadit révu novou. Letos je na to hledání ideální rok. Lehce je vidět, jak který keř odolává. Existují různé odrůdy, které jsou opravdu velice odolné. V jiném vláknu se tady někde řešilo, jak vypěstovat révu z řízku. Pokud je to pro chuť, tak je to nejlepší řešení. S chorobami to lepší již nebude a stříkat hrozny, které jsou jen na jídlo není úplně ideální řešení. Je rozdíl stříknout 2x za rok proti padlí, nebo muset stříkat po každém dešti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 10:11
avatar

Děkuji za odpověď. Tu révu jsem vysazoval loni teprve, měla to být bezzsemenná odrůda, bohužel semena má, ale to mi až tak nevadí. Je pravda, že letos byl na srážky dobrý rok oproti loňsku a já to opravdu každých pět dní zaléval, tak je možné, že to je podmáčené a od toho jsou ty problémy. Vaše odpověď dává smysl.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.