Dracena žloutnutí,bělení a opadávání listů

Od: Datum: 28.08.16 09:21 odpovědí: 5 změna: 28.08.16 21:30

Dobrý den,může někdo poradit proč draceně začli bělat a opadávat listy? V průvanu není a přeléváním to taky asi nebude.Děkuji za odpovědiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.16 10:31
avatar

Několikrát se mi toto, s mými dracenami, stalo. Nikdy jsem nepřišla na to, proč. Ale našla jsem řešení. Tam, jak se to dělí, uříznout. Každý ten kmínek dát samostatně do skleničky s vodou a ony zakoření. Mateční kmínek buď vyhodit anebo počkat, jestli nepustí nové výhony.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 28.08.16 10:49
avatar

Mám několik Dracen a to již léta.Opravdu jsou nádherné.Zalévám cca jednou za deset dní.A stříkám listy.Píšete,že nepřeléváte a průvan také nehrozí.To mně je podivné...Nemáte ji náhodou koupenou nedávno? Ony totiž některé floristky (brigádnice) je přelévají již v obchodě.A průvan tam také mají.Může mít také nějakého neřáda v kořenech.Dracenu vyndejte ze zeminy a důkladně ji prohlédněte.Samozřejmě přesaďte.Měla by se chytit,ona není vůbec náročná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 16:44
avatar

jač často zaléváte, opravdu stačí za týden i déle, když jsem byla na dovče, tak nebyla zalitá 12 dní a nic se nestalo

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.16 16:45

podle mne je přelitá a začala uhlívat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:30
avatar

Podle mého názoru vaše dracena potřebuje pouze přemístit na trochu světlejší místo. Nedostatek světla se u rostliny právě projevuje blednutím listů, přelitím to určitě není.Jinak, až na ty bledé listy, rostlina vypadá zdravě (svěže a zeleně),alespoň dle fota.Dracena je nenáročná na pěstování a nesnese pouze přímé slunce. A jestli vám žloutnou a a opadávají spodní listy, je to jen přirozený proces jejich stárnutí.Listy totiž mají omezenou životnost pouze na 2 roky a pak odumírají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.