Proč mi nekvete fialka?

Od: Datum: 24.08.16 14:33 odpovědí: 8 změna: 28.08.16 19:52
Dobrý den, půjdu rovnou k věci
Koupila jsem si před cca půl rokem africkou fialku, krásně kvetla, jak to bývá...odkvetla, já ji přesadila do stejně velkého květináčku, substrát byl téměř bez drenáže, to byl důvod přesazení...od té doby měla jednou před zhruba 3 měsíci poupátka, ta uschla, nevykvetla nejspíš nedostatkem vody, moje chyba...od té doby poctivě, ale opatrně zalévám 1x týdně do keramického obalu, vždy mi ale zůstane květináček v obalu, přitom zemina není vyschlá. Začaly jí růst zprostřed nové lístky. Je na západním okně, ale máme neustále zatažené žaluzie, takže přímé slunce na ni nejde. Má tam hnojivovou tyčinku, živiny má tedy také...jak ji k tomu kvetení povzbudit? Už ani nevím, jakou mají kvítky barvu :(. Četla jsem, že se mohou uštípat staré listy a tím podpořit kvetení, je to i tento případ?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 24.08.16 14:46
avatar
Dobrý deníček
Tahle fialka je absolutně nenáročná květinka.
Má ráda málo zálivky.Jednou týdně je podle mě moc.Ještě dodám,chce dost světla.Západní strana není dobrá volba.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 15:02

Mám jich několik - klidně ty krajové staré listy opatrně odlomte ... taky to dělám... zalévám asi tak za 14 dní do podmisky .Já je tedy přesazuji až když vyroste v květníku vedle ní další rostlinka .Tak nyní než prokoření, tak asi honem nepokvete. Méně péče je mnohdy více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 16:40
avatar

Mám fialku, kterou jsem přesadila do žardinky. Květináče jako miska. Zalévám ji do podmisky. Stále kvetla. A to tak, že někdy růžově, někdy měla panašované květy, jindy fialové. Asi víc jak rok. Přišla na návštěvu moje mladá a pořád řečnila, jak je moc listů a květy se jimi nemohou prodrat. Dovolila jsem jí otrhat listy, které ona pokládala za zbytečné. To bylo nějak v květnu. Od té doby nekvete, jen nahrazuje listy a že jich je! A já se zlobím.:( Ve školce pěsovala spousty fialek kolegyně, na krytu topení, na jižním okně, na plném slunci. Voda v podmiskách byla normálně horká, ale fialky kvetly neustále a úžasně. Všechny je měla vždycky v žardinkách a zalívala je do podmisek. Neuvěřitelné! A mi ne a ne! Už k ní mladou nepustím nikdy!


doplněno 25.08.16 07:03:

pckop, moc děkuji za radu. A já stále hlídala, aby podmiska byla alespoň mokrá, když už v ní není voda! A taky jí to řeknu. Musí vědět, že když se nebude snažit, má to sečteno. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 23:43

S fialkou se nesmíte moc párat. Když má všeho dostatek tak roste a nekvete. Zalévám je, když je zemina jak na Sahaře, přihnojím 2x za rok, pidi květináč, okna na všechny světové strany a kvetou skoro stále. Listy žádné neolamujte. V keramických obalech pěstovat neumím, musím vidět do misky, jinak netrefím zálivku. Drenáž nepoužívám, pouze střep na dno květináče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mel*
Datum: 25.08.16 06:51
Děkuji za všechny odpovědi Dobře, nechám ji tak a malinko přisuším, snad to pomůže
Datum: 25.08.16 11:26
avatar

Maminka má plná okna, různé barvy, střapaté, nestřapaté, občas je i zalije, v pokoji netopí (15C) a záplava květů. Já doma měla pár od ní a nekvetlo to nikdy, také voskovka, clivie, amarilis, akorát se vždycky naštvu, jí to kvete jako bláznivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 27.08.16 13:23
avatar

Dobrý den, když mi některá fialka nekvete, olámu ty největší lupínky okolo, kupodivu jsem je začala více zalévat a do zálivky hnojivo.Také ji pochválím a poprosím, aby mi ukázala okraje okrajů jejích krásných květů, hlavně ji chráním před sluncem :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.16 19:52

Dobrý den.

Fialek a krásných máme plné okno. Odzkoušeno máme východní okno, panelákové i ve starém domě, zalévat v hicech jadnou týdně, normálně jednou za10-15 dnů do podmisky, ale jen tak , aby si rostlina do hodiny vzala, zbytek pryč, přihnojit v sezoně jednou za tři neděle krystalonem květ. Nekvete nejspíš , když je přehnojená a spolehlivě jí zabijete nadbytkem vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.