Sazeni travniku

Od: Datum: 20.08.16 22:18 odpovědí: 13 změna: 28.08.16 13:55
Ddobry den . Na zahrade budu na podzim sadit travik. Pred rokem jsem celou plochu poryl a srovnal . Plocha místy sedla cca o 5cm. Chci se zeplat jestli muzu ted jen doplnit pudu caa 5 cm az zaprsi pohrabat porovnat pak zasadit?nebo musim zase ryt aby byla puda nacechrana?mam pak seminko zasypat piskem?nebo pouzit geotextilii?dekuji za rady
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.16 22:28

1) Píšete jak negramot

2) k otázce

Trávník se nesází, ale osívá. Já ho sil již na konci Srpna, abych předešl vymrznutí, ale vzhledem k tomu, že zimy stojí poslední dobou za starou bačkoru, se toho obávat zřejmě nemusíte.

Základem je zakoupit certifikované osivo a mít řádně připravenou půdu s dostatkem živin. Půda se přeryje do určité hloubky, rozdrobí na menší hrudky a dle Vašeho požadavku srovná do určitých tvarů, dle situovaného pozemku. (Pokud je půda příliš jílovitá, můžete dle potřeby přidat písek)

Rovnoměrně se osije v dostatečném množství a např. hrabičkami lehce zapraví do půdy.

Poté je třeba zeminu řádně utužit, nejlépe zahradním, hladkým válcem. A tím je prakticky vše hotovo. Poté je třeba osetou plochu řádně zavlažovat (pokud nejsou přirozené srážky), nejlépe každý den, jinak Vám osivo může zaschnout.

Hodně štěstí a dopilujte Český pravopis.

Ohodnoceno: 2x

Od: kinik
Datum: 24.08.16 22:40
Názvy měsíců se u nás píší s malým písmenem na začátku.
Od: vojtaxxx
Datum: 25.08.16 16:48
Český pravopis? Snad český pravopis, vy byste měl dopilovat velká a malá písmena.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.16 15:02

mimo jiné,,,srpen se píše s malým s...

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 21.08.16 19:13

Nic neryjte, jen urovnejte povrch hráběmi, osijte, povláčejte hrábičkama, uválcujte nebo uplácejte prkénkem, malé tvrdší plochy lze ušlapat botama. Využijte vlhké půdy po deštích, pak není třeba zalít. Prudkým zaléváním semena akorát vyplavíte. Travní semeno klíčí rychle, za týden už uvidíte výsledek.

Datum: 22.08.16 12:52

Nemusíte nic ryt, nic zasypávat pískem, nic překrývat textilií a nemusíte čekat do podzimu. Povrch země přejeďte hráběmi aby se nadělaly žlábky, vysejte trávu a zase hráběmi zahrábněte. To je to celé, tráva si už poradí sama.

Jediné co můžete pokazit, je sečení. První a druhé sečení se vždycky dělá starou dobrou plechovou kosou a nikdy ne sekačkou. Jak na tak mladou trávu vezmete sekačku, máte po trávníku.

Ještě bych jako doušku poradil : Kupte si trávu na fotbal. Je nízká, dobře vypadá a dobře drží v zemi. Parková tráva už není tak pěkná a luční tráva je na zahradě nepoužitelná, protože rychle roste do výšky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.08.16 18:17

Ale Figurku nemluvte hlouposti o nějaké kose. Já jsem sekal sekačkou s maličko vyšším nastavením a rozhodně to trávníku neublížilo.

Datum: 23.08.16 12:18

Vy jste učitel, že. Je to vidět.

Já nemluvím hlouposti. Já sem píšu pouze a jedině o věcech které znám z vlastní zkušenosti a vím jak tyhle první hokuspokusy dopadají. Tazatel vlastní zkušenosti nemá a trávník v životě nesel. Jestli na první sečení vezme nějakou od souseda půjčenou sekačku domácí výroby, může vysévat znovu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.08.16 14:09

Nově vysetý trávník má velmi jemné kořínky,sekačka rostlinky pěkně vytrhá ze země.Trávník se seče sekačkou,až odnoží zaseté osivo.Tím se zpevní kořenový systém a dobře v zemi drží.Já bych na nově zřízeném pozemku nejprve počkal,až vyrazí plevel.Pak bych celý pozemek postříkal Roundupem a dva dny počkal a pak teprve vysel travní osivo.Pozemek po vysetí uválcoval,nebo zatlačil prknem a zalil jemným deštíkem.Vyrostlý zásev bych nechal dva měsíce růst a pak teprve posekal.

JABRAKA

Datum: 23.08.16 22:13

Postřik roundupem, pokud na pozemku není pýr, jsou vyhozené peníze a ztráta času, která vás podle předchozího příspěvku dostane do období vánoc. Plochu dorovnejte, uhrabte, zasejte, uhrabte znovu, utužte povrch a zelévejte. První sekání jsem vždy dělal normální sekačkou. Musíte mít ostrý nůž a nesmí být mokro, aby se tráva nevytrhávala. Plevele budete řešit příští rok v založeném trávníku.

doplněno 27.08.16 13:43:

Maky, není pravda, že semena trávy klíčí na světle. Semeno před utužením povrchu se má zadělat do země.

Od: maky®
Datum: 28.08.16 13:55

pckope tak to mám špatnou informaci, někde jsem četla, že jako jedna z mála klíčí na světle...už jsem si to nikde neověřovala, ale vždy, když dosévám trávník, nechávám semínka na povrchu a jen je udusám a vždy vyklíčí.

Datum: 23.08.16 17:58

To, že jsem učitel, neznamená, že jsem úplně manuálně neschopen. Nebojte, pracuji manuálně určitě víc než vy, na to si vsadím. Trávník jsem si sil doma, u rodičů a u tchána, tak vím, co dělám. Já nemluvím o nějaké sekačce samo domo (nevím, kde jste to četl, ale já nic takového nepsal, takže příště lépe čtěte než napíšete další blábol), Sekačka se zvedne, aby to sekalo pouze vršky a samozřejmostí je ostrá kudla. Když budete sekat tupým kopytem, je jasné, že to trávu vytrhá. Tazatel si to může klidně posekat kosou (jestli nějakou má, což pochybuji), já psal o své variantě, kterou mám osobně několikrát osvědčenou. Trávník kolem baráku mám jako ze žurnálu (mohu nafotit), nikde nevidíte jediný plevel (téměř).

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 27.08.16 13:28

Dobrý den, trávník většinou vyséváme a nebo také pokládáme /to jsou travní koberce/.Travní semena klíčí na světle, tak jenom udusejte po vysetí, někdy se i válcuje. Půda po vysetí musí být stále vlhká.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.