Pěstování Hokaida

Od: Datum: 18.08.16 12:45 odpovědí: 7 změna: 18.08.16 18:02

Dobrý den,

mohu použít semena z vypěstované dýně (Hokaido) k příštímu setí? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.08.16 12:58
avatar

Zdravíčko.

Ano,proč ne? Také je seju ze svých vlastních.V obchodech se semeny nemám poslední dobou dobré zkušenosti.Bývávají staré !

http://www.dyne-hokaido.cz/pe…ani-a-skladovani-dyne-hokaido

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.16 14:47
avatar

A to už je tedy co říct, když uvážíte, že semena tykvovitých vydrží až 10 let. Já mám ale celkově dojem, že společnosti, obchodující v Čr se semeny snad vymetají holandské komposty; jinak to není možné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: veronica
Datum: 18.08.16 14:21

Dýně se velmi ochotně kříží. Mě se nakřížila s velkou oranžovou, ale zachovala si původní vlastnosti, takže mám desetikilový Hokaida:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 15:38

Nasít můžete, ale nebudete vědět, co vám naroste. Dobře se kříží s jinými dýněmi a ve výsledku nemusíte mít nic k použití. Je to sázka do loterie.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.08.16 15:58
avatar

Jak je psáno výše, klidně můžete jen vám možná naroste kříženec cukety + hokaida jako letos manželovi co si nedal říct.Pokud široko daleko máte jen hokaida, tak bez obav sejte z vlastního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 17:48

Já osobně mám nejhezčí tykve ze semínek, které vyhodím jako zbytky při zpracování v zimě do kompostu. Např. letos mi z kupovaných semen Hokaido nevyrostlo, ale na kompostu mám moc pěkné a dokonce to i přesně vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 18:02
avatar

Už jsme to zde rozebírali zrovna nedávno. Je to sázka do loterie. Mně z toho vyrostlo všechno možné, ale pravé oranžové hokaido to nebylo. Zkřížilo se to s cuketou a jinými dýněmi, které také pěstuji. Od té doby si semena kupuji. Specielně to Hokaido, protože ho mám ráda nezpotvořené. Ale letos jsem se rozhodla, že si schovám semena cukety a zkusím je vysadit, protože jsem zvědavá co z toho vyroste. Vedle mám Hokaido, takže je to určitě přepylované včeličkama. Takže zkusit to můžete, ale výsledek není jistý. Že něco vyroste, to se nebojte, ale abyste nekoukala jako "puk", tak jsem totiž koukala já...:-D

P.S.

Mně teda vždycky ta kupovaná semena vzejdou. A mám jeden pytlík na dva roky. Myslím že to stojí kolem dvacky, takže to není tak moc, 10Kč na jednu sezonu a plno krásných kulatých oranžových koulí.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.