Lonicera- zimolez ,jak pěstovat?

Od: Datum: 18.08.16 10:55 odpovědí: 8 změna: 22.08.16 11:54

Dobrý den, zakoupil jsem v loni popínavou květinu jménem Lonicera.Vyrostla v době sezony zhruba tak na 80 cm.Letos narůstá stále více.Mohu stříhat?Nikde se nedočtu ,jak doopravdy pěstovat.Děkuji za rady Josef.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.16 11:49

Mám ho také.Dorůstá do 5m.Je nenáročný, roste v lehčích i těžších substrátech a je vápnomilný. Je plně mrazuvzdorný, nádherně kvete a voní.Já ho sice nestříhám,ale pokud byste chtěl odstranit nežádoucí výhonky, myslím si,že to není problém.Keř tím nijak neutrpí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.16 18:47

Lonicera začala znovu kvést.

Datum: 18.08.16 12:33

Máme ho taky.Dokud byla dcera malá ,tak jsem ostříhávala jeho červené plody.Nyní už je nechávám ptákům.Pokud má na zahradu přístup malé dítě je lepší když je mít nebude.

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 18.08.16 12:59

Loniceru jsem měla mnoho let, hodně jsem ji stříhala, protože měla málo místa, bohužel jednou jsme ji museli přesadit kvůli úpravám na zahradě a to nepřežila.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.16 06:57

já ji nestříhám, protože ji mám jako dominantu uprostřed prostoru, kde má dost místa, nechybí jí to - krásně kvete... u té vaší také nevidím důvod stříhat, ještě vám neobrostla celý oblouk, tak ji nechte, ať si roste...

Ohodnoceno: 3x

Od: maky®
Datum: 19.08.16 16:27

mindo-krásné...a čím je vaše Lonicera podepřena?

Datum: 19.08.16 18:13

díky :) původně tam byla kovová spirála a jak keř rostl, přidali jsme na opěru dřevěné kůly a obrůstá je do tvaru rozšiřující se koule...

Datum: 22.08.16 11:54

Zdravím. Všechny lonicery (kromě Lonic. Kamčatské) jsou popínavky a dorůstají V tak okolo 4m. Jediné, bez čeho se neobejdou, je slunce. Snesou i polostín, ale tam méně kvetou a táhnou se za sluncem. Mají-li sluníčka dost, nejsou tak křehké, rostou kompaktněji, dobře přezimují a bohatě kvetou. Stříhají se prakticky kdykoliv, ale nejlépe brzy zjara. Pokud byste si ji chtěl namnožit, pohřížíte. To znamená, že ohnete proutek k zemi v místě, kde jste předem vyhrabal důlek a naplnil ho "lepší" a písčitou zemí a proutek přichytíte ohnutým drátkem a zasypete kupičkou země. A necháte do příštího roku, kdy již budou patrné kořínky a můžete odstřihnout novou rostlinku. Jen dbejte o nazaplevelelení kupičky. A ještě taková zajímavost; lonicera krásně voní, hlavně za teplých letních večerů a opyluje ji pouze lišaj smrtihlav. Takže pokud se vám objeví plody = červené kuličky, znamená to, že u vás žije i lišaj, dnes vzácný velký noční motýl. Ať vám zimolez (lonicera) dělá radost. *slunce*Ida

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.