Bazalka na severní straně

Od: Datum: 17.08.16 09:16 odpovědí: 4 změna: 18.08.16 19:24

Dobrý den,

koupila jsem vzrostlou bazalku v květináčku s tím, že bych ji ráda pěstovala v bytě. Jelikož jsme čertvě přestěhovaní, tak mi nedošlo, že byt máme otočený na sever a slunce tam přes den nesvítí. Při nákupu vypadala bazalka velice zdravě, nic jí nebylo. Nyní, po necelém týdnu v bytě, má listy trochu zplihlé, zdá se mi, že slábne.

Ještě jsem ji nepřesazovala (udělám to až dnes), ale přesto... dá se vůbec bazalka (nebo cokoli jiného) pěstovat na severní straně bytu nebo nám tu vše uhyne kvůli nepřítomnosti přímého slunce? Nebo jen stačí dát rostlinám speciální péči a bude se jim i tak dařit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 10:28

Bazalka je rostlina na rychlé zpracování, na rychlé použití. Na dlouhé pěstování to není vůbec. *hej*Vyrobte z ní nějaké pesto nebo neco, když ji nepoužijete ihned.

TADY JSOU RECEPTY

Ohodnoceno: 0x

Od: jentak
Datum: 17.08.16 14:55

Bazalku musíte koupit na jaře, sazeničku(nebo si vypěstovat). To co koupíte v obchoďáku, jsou nějaké rychlené druhy, které pěstovat moc nejdou. Bazalka nemiluje vlhko. Zalévat jen trochu, v misce nesmí stát voda.

Od: bazalec
Datum: 17.08.16 18:18

Je koupená od farmáře, v supermarketech nenakupuji :)

Od: balzerka
Datum: 18.08.16 19:24

Já mám 4 různé bazalky v plast. květináči 30x30 na balkoně /JV/ od jara a pořád je obírám.Hlavně je nenechat kvést. Sotva se objeví náznak květenství, hned to ustřihnu a použiju v kuchyni.Zasadila jsem je do substrátu na bylinky. Mají rády slunko a zálivku. Nehnojit. Myslím, že severní stranu vydrží, i když není ideální.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.