Kotrč - co s ním?

Od: Datum: 16.08.16 12:30 odpovědí: 5 změna: 16.08.16 13:32

Dobrý den, našla jsem velký kotrč a chtěla bych ho uskladnit k pozdějšímu použití. Poradíte mi někdo jak? Usušit? Zamrazit?

Taky jsem někde četla, že má hojící účinky. Nevíte někdo, jak se aplikuje?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.16 12:57

Včera jsem dostala velký kotrč od zkušené houbařky a kuchařky. Přidala radu, že nejlepší je v zeleninové polévce. Začínám vařit bramboračku v největším hrnci, co mám. Zmrazím a na pozdější dobu uchovám až hotovou polévku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.08.16 13:09

O použití k hojení nic nevím, ale napadá mně odvar, nebo prášek z kotreče. Jinak bezkomkurenční je z něj držťkovka, používám i do číny, nebo pod maso, dá se použít všude, kde houby, kde nepotřebujete moc chuť, ale křupavost a ozdobu. Uchovávám v mrazáku, dcera suší a na kratší uchování (několik dní) dám do vody a do lednice. Vydrží docela dlouho, než bzačne osychat. Vodu občas vyměnit. Pokud má kořen, tak ponořit jen kořen.

Datum: 16.08.16 13:21

Povařit nakrájený na proužky a zamrazit a pak použít jako na držkovou polévku neskutečná dobrota- lepší než v bramboračce . Držkovou bych zamrazila ,ale bramboračku ne .

Od: uska®
Datum: 16.08.16 13:29

Jakékoliv brambory mrazit nejdou, tedy jdou, ale po rozmrazení jsou jak hadra, nepoživatelné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.