Jak rozmnožit z jedné hlavy hroznové víno

Od: Datum: 16.08.16 08:27 odpovědí: 8 změna: 02.09.16 15:17

Jak rozmnožit z jedné hlavy hroznové víno? Víte někdo jak? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 16.08.16 09:30

Při stříhání na konci zimy odsřižené šlahouny nakrátit a a/ do vody b/ dát do stimulátoru a pak do vlhkého písku do tepla. Někdo je dává zakořenit do kostek z čedičové vaty. Některé odrůdy koření lépe, než jiné.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 16.08.16 09:34
Ahojte Zavináčku.Vlastními slovy bych to asi zkomolila,takže Vám posílám odkaz.Je to tak správně.Ty pruty ale nepřikrývám sklenicí,pouze je přihrnu zeminou Ve většině případů se dá množit ledasco,a tedy i réva vinná!Postup by měl být asi takovýto.:Větvičku odlistíme ostříháním listí(pozor na pupenová očka)a spočítáme si čtyři očka která příjdou do půdy a čtyři očka která budou nad povrchem.Do jamky která je dostatečně hluboká aby se tam ty spodní pupeny vešly nalijeme vodu a necháme vsáknout strčíme tam řízek a obsypeme zeminou a opět zalijeme,teď můžeme udělat dvojí řešení-buď přiklopíme sklenicí nebo zasypeme zeminou jako růžičky.S jarním odkrýváním v tomto případě počkáme co nejdéle.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.16 10:40

Já mám ráda stále něco zeleného nebo barevného ve váze. Začátkem léta jsem šla zkratkou kolem zapomenutého pozemku, kde roste víno. Ulomila jsem si 3 větvičky a ony mi ve váze zakořenily. Teď už mám snad potřetí, ale už nekoření. Ve váze je neuvěřitelně dlouho zelené. ;) Ty kořínky pustilo straěně rychle. Snad po týdnu už byly na zasazení do země.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.16 12:49
Jestli máš šlahouny dlouhé, můžeš to normálně zahřížit. Ohnout k zemi připichnout do země drátem a zahrnout hlínou nebo pískem. Když budeš v místě zahřížení čas od času zalévat tak pustí kořínky i odrůdy které se z řízků množí jen velmi neochotně. Jinak najaře před sezónou nastříháš 30 cm dlouhé klacíky a napícháš do záhonu tak že ven kouká jen poslední očko a většinou se tak 80% chytí. Stimulátor není podmínkou ale zvýší úspěšnost.
doplněno 17.08.16 20:52:

Pro inspiraci. I tohle byl před 4 roky takový klacík

Ohodnoceno: 5x

Datum: 01.09.16 11:30

Představte si, že ty větvičky ve váze, pustily zdravé, masívní kořínky ještě teď, na podzim.

Datum: 01.09.16 23:36

Mno, hroznové víno se nemnoží, ale pije :D Je to jako by jste řekl, že slivovice jde v květináči namožit. Ale taková vinná réva se množit dá celkem jednoduše.

Ostříhané větve s jedním kolínkem (ustřížené těsně nad očkem pod očkem zbylivším) zapíchnete do dostatečně vlhké půdy v květináči a velmi snadno zakoření. Ale pravokořenné révy může zlikvidovat mšička révokaz, která parazituje na kořenech. Proto se réva roubuje na odolné podnože.

Od: jofa®
Datum: 02.09.16 08:36

V nevinařské oblasti si pěstuji vinnou révu takto. V březnu vezmu vyzrálý silný výhon asi se sedmi očky a nechám v písku do května. Až je teplo kolem 15. května pokrátím na 4-5 oček 1,5 cm nad a pod posledním na konci. Mírně šikmo s jedním očkem nad povrchem přihrnu zeminou. Letos je jeden z nejlepších let pěstování. Stříkám jednou dvakrát přípravkem Discus a Kumulus (vidět na listech letošní vynikající úrody, letos hodně sluníčka)).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.09.16 15:17

jofa ,,,,jsou krásné hrozny ,,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.