Proč plesnivý měsíček?

Od: Datum: 13.08.16 09:31 odpovědí: 5 změna: 16.08.16 18:05

Dobrý den. Na zahradě pěstujeme celá léta měsíček a letos se nám nyní prvně objevuje na listech šedivý povlak, asi padlí.

Jde proti tomu něco dělat? Myslím příští rok - předem se chránit proti tomuto.

Lze využívat - ještě nyní - z těchto napadených rostlin nádherných květů na čaj? Nebo je nejlepší celé vše zlikvidovat?

Děkuji za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.16 02:11

Usekněte ho blízko u země (nechte jen pár listů) a postříkejte proti padlí. Měsíček je schopen kvést až do Vánoc (dokud nejsou větší mrazy), takže by byla škoda ho úplně zlikvidovat. Teď by ještě měl obrazit. Také ho můžete následovaně přihnojit na list, aby rychleji obrostl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.16 06:29

Já jsem ho zlikvidovala je to asi týden. Myslím, že prostě skončil, je to letnička. Je zajímavé, že plíseň se objevila na zastíněném místě, na tmavě oranžovém měsíčku, tam, kde mám vyvýšený záhon, žlutě kvetoucím, na plném sluníčku se plíseň není. V té barvě to ale nebude.

Na uvolněném záhonu se již objevil nový porost měsíčku. Má se k světu a buďto ještě do zimy pěkně zesílí a vykvete anebo alespoň přezimuje a na jaře pokvete o hodně dříve. To nemám vyzkoušené.

Mám přírodní zahradu, sbírám všechny možné plevele a bylinky, takže já naopak chemii nepoužívám, spíše rýč a ruce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.16 12:31

Já také ne (nepoužívám chemii)...:) Ale kdyby mi měsíček chytil padlí, asi bych to udělala. Dnešní postřiky jsou naštěstí mnohem snadněji a rychleji odbouratelné, než ty, co se používaly dříve. Jinak opravdu, já mívám měsíček až do Vánoc. Je to poslední květina, která nám tady kvete (ani chrysantémy tak dlouho nevydrží). :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 16.08.16 12:39

ildiko, také potřebuji radu na plíesň, ale tmavou, napadá mi vždy koncem léta afrikány v mísách...koukala jsem, že to již trochu začíná. Děkuji :)

doplněno 16.08.16 12:41:

taková odolná rostlinka, je to divné, ale když je nechám vyschnout bez zálivky, jsou povadlé a svěšené.

Datum: 16.08.16 18:05

Maky, a jak ta plíseň vypadá? Já si nevzpomínám, že bych s afrikány někdy měla jakékoli problémy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.