Opadávani květu Ibišku

Od: Datum: 09.08.16 11:37 odpovědí: 4 změna: 09.08.16 18:42

Na zahradě máme stromkový ibišek,opadávají mu i nerozvité květy a to dost.Je to běžné nebo mu chybí nějaké živiny? Nemáte někdo zkušenost jak o něho pečovát.Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.16 13:26
avatar

Živinami to není.Zvýšený opad květů včetně poupat způsobuje suchý letní vzduch,protože ibišky mají rádi vzdušnou vlhkost . Ve vedrech tudíž zalévat častěji, ale v době kvetení zalévat výhradně jen u země, voda by se na květy neměla dostat, to také způsobuje opad poupat.Dopřejte mu postřik vody jen na listy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.16 13:54

Předpokládám, že je řeč o ibišku syrském. U toho opadávají poupata při přemokření nebo zasázení do těžké neprodyšně země.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.08.16 17:46
avatar

Zdravím. Ibišek syrský má rád zem spíš kyselou a nemá rád růst sám na přímém výsluní, nebo na jižní straně u zdi domu. Je-li zasazen ve skupině jiných keřů či stromů, prospívá mu to, protože okolní dřeviny vytvářejí vhodné mikroklima. Proto se mu daleko lépe daří, je-li pěstován v přirozené podobě, jako keř. To snese i přemokření i sucho. Je-li vytvarován do podoby stromku, je mnohem choulostivější. Ale kořeny by neměly být v přílišném mokru (ne jílovitá zem). Pak opadávají poupata před rozvitím. Letošní léto je na ibišek příliš deštivé. Také může mít váš stromek příliš přehuštělou korunku, pak také opadávají poupata. Je dobré zjara korunku prosvětlit. Listy bych nestříkala. Když přesně nevíte kdy a jak, nadělá to víc škody. (Nepíšete, jak je stromek starý a zda je to kultivar plnokvětý, nebo ne). Ida


doplněno 10.08.16 14:31:

Ještě mě napadá, jestli nemáte pod ibiškem fólii + kačírek nebo mulč. kůru. Dává se to pro rychlý estetický efekt, ale kořenům dřevin to moc neprospívá. Neodpařuje se od kořenů přebytečná voda; tenké, vlásečnicové kořínky zahnívají, zvlášť v deštivém počasí, a to může být také příčinou opadu květů, zvláště u plnokvětých forem. A pod fólií se dobře množí slimáci a šneci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miji
Datum: 09.08.16 18:42

Děkují vám všem za rady a zkušenosti...stromek je 7-8let starý,plnokvětý a každy rok na jaře prostříhaný,květy zhazoval každý rok ale ne v takovém množství.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.