Jak pěstovat a množit aloe vera

Od: Datum: 09.08.16 11:35 odpovědí: 4 změna: 10.08.16 09:36

Dobrý den,
chtěla bych zkusit aloe vera. Kamarádka má krásnou... lze jí nějak rozmožit? Jaké potřebuje ideální podmínky, aby rychle rostla?

Děkuji za poznatky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.16 13:35

Počkejte si až kamarádce( pokud jej ještě nemá) vyroste odnožující výhonek,oddělte jej, nechejte ho dva dny zaschnout a pak jej zasaďte do směsi písku a kompostu.Aloe vera není na pěstování náročná. Jen pozor na zimu a více vody. To aloe nemusí. Tak ať se zadaří.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.08.16 13:39

Mám ji také a je jich více druhů. Já mám tu co roste a větví se jako stromek. Sousedka ji chtěla také, tak jsem jí odlomila jednu větvičku a ona ji dala do vody, za chvíli pustila kořínky a tak ji zasadila. Dnes už ji má velkou jako já. Ona to dala určitě do obyčejné zeminy, já bych použila zeminu smíchanou s pískem. Jinak je to opravdu nenáročná rostlina. Když se spálím, nebo říznu, nebo cokoliv mne štípne, ulomím kousek toho dužnatého listu a potírám. Vždycky to zabere.

A přes celé léto ji mám venku. V zimě málo zalévat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.08.16 17:15

Zdravím. Pokud vaše kamarádka má krásnou rostlinu, není nezbytně nutné čekat, až "vyhodí" nový výhon. Lze ji namnožit i pomocí řízků. Je potřeba odtrhnout dobře vyzrálý starý list, nejlépe ten nejblíže k zemině a nechat ho pár dní (2-3) zaschnout. Nejspíš bude vytékat gelovitá hmota. Až bude báze zaschlá, lze list asi 2cm hluboko zapíchnout do květináče s lehkou zemí pro sukulenty (aloe je sukulent) s převahou písku a dát na světlé místo bez přímého slunce a občas rosit povrch zeminy. Ale rosení nepřehánět, ať nedojde k uhnití. Asi za 3 týdny by měl list zakořenit. Je-li list hodně velký, lze jej nařezat (příčně) na asi 8cm kusy a ty opět nechat dobře zaschnout a zapíchat všechny do 1 květináče. Na spodní části řízků se objeví mladé rostlinky. Jakmile začnou růst, dost snížit zálivku. Až vytvoří dostatek kořenů, rozsázet. Ať se zadaří. Ida

Datum: 10.08.16 09:36

Když se mateční rostlina začne přihnojovat vyžene nové rostliny, které, až budou mít kořínky, přesadíte. Jinak stačí kousek aloe položit na zem květináče a nechat zaschnout, časem by měl vyhodit kořínky i tak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.