Jak pěstovat Libeček v květináči

Od: Datum: 09.08.16 07:54 odpovědí: 11 změna: 10.08.16 09:30

Dobrý den všem,

o Libečku toho bylo napsáno už hodně, ale chtěla bych vědět, jestli lze úspěšně vypěstovat Libeček ze semen. Jestli máte někdo zkušenosti, tak mi písněte.

Děkuji a hezký den.*slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 09.08.16 09:56

Jirule, zkušenosti z pěstování ze semen nemám neboť na trhu stojí libeček v květináči 15,- kč. Vyprdla bych se na semínka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.16 10:39
avatar

Já nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že libeček v květináči vypěstujete, ale slabounký. http://abecedazahrady.dama.cz…ecek-lekarsky-jak-ho-pestovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 11:07
avatar

Letos jsem ho ze semínek pěstoval a ani ho nestačím užít. Půjde do mrazáku. Není slabounký.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 09.08.16 19:41

Když se libečku daří, vyroste dost přes metr a s bohatým olistěním. Nejlepší je vzít si od někoho odkopek.Zeptejte se známých či v práci. Ze semínka to trvá dlouho a bude to chtít postupně velký květináč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 09.08.16 20:19
avatar

O libečku v květináči jsem nikdy neslyšela, myslím si, že se mu nebude dařit, že chce do volné půdy. Jako když mám pažitku v petrželáku, jsou to nitky na rozdíl od té v zahrádce pod stromem, tam je silá a vysoká. Ale na druhou stranu, proč to nezkusit a mít ho pěkně při ruce na parapetu nebo v zimní zahradě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.16 07:47
avatar

Maky, začala jsem psát všechno stejně jako ty. Ale pak jsem se zamyslela a pohledala nějaký odkaz. A tam tvrdí, že v květináči lze. ;)Když si vzpomenu na velikánský keř na zahradě, velký skoro jako já, tak mi příjde, že v květináči je to úplně jiná rostlina. Ale odborníci řekli, tedy budu věřit. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 07:34

Já to vyzkouším, už jen pro ten pocit, že jsem ho vypěstovala. Přinejhorším si skočím k nám do zeleniny pro rostlinku :-D

Od: honzik*
Datum: 10.08.16 07:48

předloni jsem to dělal. Ze semínek a nakonec jsem si nechal 2 rostliny. Na podzim jsem to vyhodil. Byl neduživý. Přestalo mě bavit to udržovat při životě. Místo rozrůstání mu listy žloutli. Absolutně se to nedá srovnat s listy rostliny někde z koutu zahrady. Dokážu si představit velkou nádobu, vhodný substrát a dobře a neustále hnojit se zálivkou, doma mám krystalon start ten by mohl být velmi vhodný. Ale i tak podle mě, je nádoba pro pěstování tak velké rostliny, jako je libeček, naprosto nevhodná. Zkuste, ale podle mě to za to nestojí.

Abych nezapomněl, vyséval jsem tuším koncem února, do pěstebního substrátu, za oknem. Koncem léta z toho byla velká rostlina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 10.08.16 08:09

Dobrý den, mám zkušenost s pěstováním se semínek i v květináči.

ad 1 - ze semínek lze v pohodě libeček vypěstovat, šla jsem do toho proto, že mým snem byl velký keř libečku /resp. více keřů/

ad 2 - lépe se daří libečku ve volné půdě, v květináči živoří a hnojit ho umělými hnojivy mi nepřipadá moc vhodné.

Dá se pěstovat i v květináči, ale jak tady výš někdo píše, ve velkém květináči, hodně zalévat a hnojila bych např. zákvasem z kopřiv nebo slepičinců. Ale zas to můžete přehnat s dusíkem. Kdežto když libeček roste ve volné půdě, líbí se mu tam víc, nemusíte tolik hnojit a on si bere živiny z půdy, kolik potřebuje. Je to pak taková nenáročná /na péči/ rostlinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lola®
Datum: 10.08.16 08:10
avatar

Já většinou kupuji již malou rostlinku, ale ze semínek je to výzva..=) Určitě bych zkusila..=) Zasela bych, přiměřeně zalévala, dala na sluníčko a čekala co se bude dít..=)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 10.08.16 09:30

teď si nejsem zcela jistý, že za to slunko by libeček poděkoval. Spíš si myslím, že bude radši za polostín. Nechápu proč odsuzujete průmyslová hnojiva typu krystalon, kde je více látek nutných pro růst rostliny v určitém poměru. Zrovna zákvas z kopřiv bude podle mě slabý na libeček v květináči a ze slepičinců ho udusíte dusíkem, který pak sníte. Mám veskrze špatné zkušenosti s pěstováním petržele, pažitky, libečku, kerblíku, kopru v truchlíku nebo květináči. Vždycky je minimálně 100x lepší mít alespoň malinkatý kousek volné půdy, než nádobu. Rostliny jsou o hodně vitálnější a mají kvalitnější list a o to jde především.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.