Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 21:02
avatar

Já myslím, že hokaydo, když dozraje může být zelená, oranžová. Je výborná na polévku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.16 21:02
avatar

Vypadá jako zelená hokaido. Nemyslím nezralá, ale druh hokaido.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.16 13:54
avatar

Tak tohle určitě není hokaido. Mně to připadá jako dýně "semínková". Je to dýně, která se pěstuje kvůli velkému množství semen, které jsou bezslupkové a jsou velmi dobré k jídlu. Já jsem ji letos ani nesehnala. Její "maso" se dá samozřejmě také jíst, jako u normální dýně, ale hlavně se pěstuje kvůli těm semínkům. Schválně se podívám, jestli mám někde ještě prázdný sáček od této dýně a přepošlu.


doplněno 09.08.16 14:04:

Tak jsem ho našla. Jmenuje se tykev olejná. Plody zvoří množství semen bez sluply, které mají vysoký obsah zinku.Jsou vhodné k přímé konzumaci, pražení, nebo lisování oleje. Použitelná je i dužina k přímé spotřebě, nebo konzervaci.


doplněno 09.08.16 14:09:

Fuj, fotka se mi nepovedla, ale dáteli si ten název do vyhledávače, určitě Vám tam vyskočí kvalitní obrázky i popis. Jinak to také může být cuketa kulatá. Také mám tento druh. Používá se hlavně k plnění masovou směsí a zapékání. Ty se ale sklízí ještě mladé, jako normální dlouhé cukety. Ještě zkusím udělat lepší foto, ale obal se leskne.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.08.16 21:04
avatar

Suzy, já mám hokaida na zahradě a některé jsou přeně takové, jiné jsou oranžové a letos máme i cosi mezi hokaidem a cuketou, to si manžel nedal říct a vysel semena z vlastní sklizně. Ten páv je nádherný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 08:00
avatar

Pro Liduš a Juru. Tak to je přesně ono. Když si jakoukoliv dýni vysadíme z vlastních vybraných semen, nestačíme se příští rok divit, co nám to vyrostlo. Jsou to zvláštní kříženci. Mám vyzkoušeno! Také jsem se nestačila divit, a lezly mi oči z důlků, co mi to vyrostlo, když jsem s naprostou jistotou věděla, že jsem vysadila tykev máslovou a hokaida a tu špagetovou. Před tím jsem si je koupila v pytlíku a následný rokk vysadila už z mých vlastních semen. Nic nebylo podle plánu. :-D Protože jsem tam ještě ke všemu měla obyčejné cukety. Takže jak včelky lítaly sem a tam a pěkně pylovaly a pylovaly, tak tak mi to zamíchaly tak, že mi pak rostly všelijaké neznámé druhy. Nebyla jsem nespokojená, ale měla jsem v tom pěkný zmatek, protože jsem pak nevěděla co je co. Pak jsem si to někde přečetla, že se tohle nemá dělat, protože rostliny pak zmutují. Jedině kdybychom pěstovali pouze jeden jediný druh a i tam je nebezpečí, že je opyluje včelka od souseda, který má cukety. Tak od té doby raději semínka kupuji. Ale já to udělala v době, kdy jsem tyto tykve těžko sháněla, myslím semena. Dnes už jsou běžně k dostání. Tak když chci fakticky hokaido, nebo tu máslovou, ta je mimochodem ještě lepší než to hokaido, tak si raději pytlík koupím. Takže pokud to tazatelka vysela z vlastních zdrojů, může to být i to zmutované hokaido. *placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.16 23:14
avatar

Suzy - ano, zřejmě máš pravdu. Ja těchto dýní mám půl zahrady - jen semena jsem nekupoval. Ve vedlejší obci je pěstují léta na větších rozlohách a sklízejí kombajnem. Se slupkou jsou trochu chutnější, ale tyhle olejné mám povoleno i při sledování TV :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 14:18
avatar

Snad to je už trochu lepší foto. Ale přidávám i foto páva na zahrádce. Jen tak pro potěšení očí. Ten se mi povedl.


doplněno 09.08.16 14:20:

nechápu proč to tady vychází tak rozmazaně, když si foto otevřu ve svém počítači, tak jsou lepší. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 21:42
avatar

Možná je ta fotka příliš velká, na to jaké má rozlišení (asi to chtělo ji zmenšit) - a také focená při nevyhovujícím světle... Páv je opravdu moc krásný. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 11:41
avatar

Krásný den, suzy. Ten tvůj páv je opravdu nádherný. A k doplnění tvých odpovědí jen pro všechny vysvětlím rozdíl mezi tykví olejnou a kulatou cuketou.Základním rozdílem je habitus té rostliny, protože cukety jsou většinou keříčkové a ostatní tykve(dýně) jsou rostliny plazivé a plazí se i několik metrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 17:25
avatar

Ahoj Alenko, tak já posílám ještě jednu. Mám radost že se pávi líbí.


doplněno 11.08.16 08:09:

Jsou překrásní a tihle jsou ochočení až moc. Rajtujou mi po střeše a dupou jako lidi. Hlavně se naučili na moje volání a taky na zvuk když otevírám tu branku, když jdu dát venkovním kocourkům křupky, nebo nějaké jídlo, protože jim to také chutná a kočkám všechno snědí. protože nemám čas u toho stát a hlídat je, tak jsem to dávala kočkám do takové skrýše a myslela si, že tam to pávi nevyčenichají. Ale vyčenichali a prodrali se k misce tím roštím. Fakt se na ně dívám a nejde mi do hlavy, že i když mají tak malinkej mozeček, tak jsou pěkně mazaní. Ty pávi tady pěstuje jeden člověk ve statku, který je hned vedle. Jenomže pávi lítají, tady je to zřejmě zaujalo a zvykli si chodit sem, takže je mám tady já. Měl jich tady osm, ale teď už jsou tu jenom tihle dva. On měl totiž dost velké potíže s okolníma lidma co tady bydlí, protože ti pávi letí docela daleko a lidem tam ničili zahrady a taky schazovali truhlíky z kytičkama a tak podobně. Já také musím dávat záclonu na záhony když zasadím na jaře sadbu. To by mi to oklobali. Pak když je to větší, tak už ne. A to mám pejska, jenomže oni jsou kamarádi, takže pes na ně čumí a ani ho nenapadne aby je šel vyhnat. Sbírám jejich péra, když každý rok přepeřují ocas a žasnu jak to mohla ta příroda tak krásně vymalovat. To je taková přesnost a nádhera, jak jsou ty barvy uspořádané v těch okách...

Teda také pěkně řvou. Když jsem to nevěděla, že jsou tady pávi a poprvé jsem ten křik slyšela, tak jsem letěla celá vyděšená do statku, protože jsem si myslela, že mučí nějaká zvířata a chtěla jsem jim v tom zabránit a trvala na tom, že chci vidět stáje, že tam řve bolestí nějaké zvíře a že na ně pošlu policii. Vůbec je nenapadlo že mluvím o pávech a já byla celá rozčilená a brečela jsem a oni si evidentně mysleli, že jsem cvok. Nakonec se to vysvětlilo, ale trvalo to, než jsme si to vysvětlili. Byla to teda sranda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.08.16 19:58
avatar

Jéžíši, ty máš snad paví farmu? :-D Ale teď vážně. Jsou opravdu kouzelní, odjakživa mě pávi fascinovali pro jejich vznešenost a nádhernou barevnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.