Vosy na nektarince

Od: Datum: 07.08.16 12:30 odpovědí: 4 změna: 08.08.16 20:42
avatar

Pomozte mi, prosím, svými radami, rozhodnout o likvidaci nektarinky, která mi už hezkých pár let pije krev. Když konečně měla plody, chytla monilózu, kromě každoročního marného postřiku proti kadeřavosti, jsme stříkali i monilózu. Výsledek byl, že pár nehezkých plodů (velikosti větších meruněk) se na stromě udrželo a ty zlikvidují vosy dřív, než uzrají. Dávali jsme lapače se sirupem, řekla bych, že vosy spíš ještě přitáhl. Hodně se jich utopilo, ale sosaly dál i broskve. Vzhledem k hnojivu, které kupuji, práce, kterou se stromem máme je za 5 let výsledek "mínus". Jak strom chráníte před vosami Vy, nebo jak to dělají v sadech? Jestli nenajdu řešení, tak ji zlikviduju, i když mi je stromu líto. Letos zbylo už jen asi 10 plodů a počítám, že postupně je nahnilé taky vyhodím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 14:34
avatar

My věšíme pivo v lahvi (klidně to nejlacinější) a jinak... nektarinka je "potvora" - jdou na ni snad všechny houbové choroby (na většinu odrůd); je to problém i za pěkného počasí, natož třeba po deštích. Pořád stříkat a stříkat. Já osobně mám raději broskve. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 22:22
avatar

Mně vadí, že jsou chlupatý a často mají tužší slupku. Tak mně napadlo, jestli ty mé problémy se všemi stromy nejsou v tom, že pod navážkou je po celém pozemku jíl?

Datum: 07.08.16 23:53
avatar

No, jílovitá půda je tak trochu problém, to je pravda - je hodně těžká a po deštích asi přemokřená. Ale myslím, že ty problémy s moniliózou apod. u nektarinky by byly tak jako tak.


doplněno 08.08.16 15:50:

Napsala jsem Vám do osobní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 20:42
avatar

Díky za odpovědi. Měla to být nektarinka odolná vůči kadeřavosti a tu má pořád Takže pryč s ní, nebudu ji ndělat otroka, když je tak nevděčná!

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.