Co to je?

Od: Datum: 05.08.16 17:57 odpovědí: 5 změna: 08.08.16 00:18

Dobrý den, prosím, co nám to roste na zahradě v trávě za houby? Jsou bílé, cca 7 cm vysoké. Jsou jedlé? Všem znalcům předem díky! ;-D Lucka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.16 18:27

Možná sluka svraskalá. Měla prstenec?

Ale počkejte na jiné odpovědi.

Zatím se podívejte na obrázky na Goolu, jestli ji poznáte.

Sice je jedlá, ale já tyhle potvory /tohoto typu/ nesbírám. Píšou možná záměna s jedovatým pavučincem kozlím- jedovatý, v mladém stádiu. Ale ta podoba tam stejně moc není.

Můj příspěvek v žádném případě neberte tak, že bych Vám tuto houbu doporučovala. Já sbírám houby pouze které na sto % znám a tuto neznám.

V současné době houby rostou, tak sbírejte ty, které znáte.

Ohodnoceno: 0x

Od: luckas
Datum: 05.08.16 20:36

Děkuju za odpověď. Sluka, jak tak koukám, to není. Nejsme "houbařská" rodina - sbírám jen babky a lišky, toto mne jen zajímá, sekáme to často s trávou.

Datum: 05.08.16 18:50

Sluka to není je to podobné, fotku sluky přikládám

http://houby.naturatlas.cz/sluka-svraskala a pravá sluka není žádná potvora, sbírám je léta a je to velmi chutná houba.

Od: luckas
Datum: 05.08.16 20:37

díky, sluka to opravdu není. Je to poměrně souměrně drobné.

Datum: 08.08.16 00:18

Já bych řekla,že se jedná o nejedlou bedlu hranostajovou(česky bílou). Vytváří menší plodnice(3-5cm), prsten na třeni je bíle plstnatý, roztrhaně vláknitý a brzy mizí.a třeň bývá cca 7cm dlouhá, na konci hlízovitě zduřelá. Vyrůstá od července do září

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.