Napadené hrozny

Od: Datum: 05.08.16 10:04 odpovědí: 4 změna: 06.08.16 00:41

Dobrý den, mám několik hlav stolní rezistentní vinné révy. Některé hrozny jsou napadeny. Přikládám foto i těch dosud zdravých. Můžete poradit? Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarinek*
Datum: 05.08.16 10:08

typické padlí. velice dobré zkušenosti mám s Karathane New má kurativní ("léčivé") účinky, ale ten hrozen na 1. obrázku je do popelnice. Nicméně ochranná lhůta je 21 dní. Po tu dobu, byste to neměl jíst.

Pokud se na to vykašlete, tak si to kupte aspoň na příští rok a zkuste postříkat na začátku vegetace, protože to padlí i přežívá na letorostech z loňska. A proto je třeba něčím stříkat i začátku sezóny, abyste zničil alespoň přezimující padlí. To odkvětu si nemusíte ošklivit, že si hrozny, které budete jíst, něčím stříkáte. Lepší je pěstovat odolnější odrůdu.


doplněno 05.08.16 10:22:

jen bych se doplnil takovým "bonmotem", že rozdíl mezi běžnou a rezistentní je jen ten, že běžnou musím stříkat 5x, rezistentní 2x-3x. Dle mého jinak to bude na keři ve vinohradu, jinak na keři někde na dvoře u zdi. Na padlí se doporučuje udržovat keř vzdušný, čili nějaké odlistění zóny hroznů, vylamování fazochů atd.


doplněno 05.08.16 10:24:

např. tady si stáhněte situační zprávu a mrkněte, co tam doporučují na ochranu

http://www.velke-pavlovice.cz…rtmentID=375&nArticleID=3755&

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.08.16 14:39

Díky moc, stříkat budu hned, Jinak rostlinu provzdušňuji docela pravidelně. Těmi zprávami se rozhodně zkusím nějak prokousat.

Od: jarinek*
Datum: 05.08.16 15:23

ten odkaz jsem posílal spíš jen proto, že v té zprávě lze najít seznam doporučených přípravků. Jinak existují přípravky preventivní a pak i s léčivým účinkem. Pak kontaktní (je třeba dokonale smáčet povrch) a systémové, které působí tak nějak zevnitř a nemusí být povrch rostliny dokonale smočený. Takže je třeba dle počasí, zdraví rostliny a ochranné lhůty "něco párkrát stříknout". Vloni bylo hej. Bylo suché počasí, takže padlí mělo smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:41
avatar

Měla jsem ve skleníku na révě, hrozny jsme vyhodili, nestříkali a tak jsem čekala, že příští rok bude kalamita. A ono nic. Od té doby se to neopakovalo. Pak zase matka čla do nemocnice a otec málo otevíral skleník a hodně zaléval. Katastroa na sebe nedala dlouho čekat. Historie se opakovala, vímo plesnivé, černé a bez postřiku. Další roky se to neopakovalo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.